Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o podatku akcyzowym. Komentarz 2014

Książka Ustawa o podatku akcyzowym. Komentarz 2014 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Matarewicz Jacek


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  673
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-278-0606-2
Do pobrania:
Cena: 185zł
Nakład wyczerpany
Opis
Niniejsza publikacja Ustawa o podatku akcyzowym. Komentarz 2014 to kompleksowy komentarz do ustawy z 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym napisany przez praktyka – doradcę podatkowego i adwokata zajmującego się obsługą podmiotów z branży energetycznej, samochodowej, tytoniowej oraz alkoholowej, w szczególności w zakresie rozliczania akcyzy. Autor poza przepisami ustawy omówił kluczowe dla komentowanych przepisów unormowania aktów wykonawczych oraz praktykę organów podatkowych w zakresie przedstawianych zagadnień. Książka zawiera także liczne odwołania do interpretacji indywidualnych oraz orzeczeń zarówno sądów administracyjnych, jak i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Szczególny nacisk położono na omówienie najnowszych zmian komentowanej ustawy o podatku akcyzowym wprowadzanych sukcesywnie w 2013 r. W publikacji uwzględniono m.in. zmiany wprowadzone ustawą z 12 lipca 2013 r. (Dz.U. z 2013 r., poz. 939), upraszczające obrót wyrobami węglowymi, w tym zasady rezygnacji z dołączania dokumentu dostawy do przemieszczanych wyrobów węglowych jako warunku zwolnienia z akcyzy, a także wprowadzenia instytucji finalnego nabywcy węglowego jako nowego uczestnika obrotu węglem.

Uwzględniono również zmiany wprowadzone ustawą z 27 września 2013 r. (Dz.U. z 2013 r., poz. 1231), regulujące zasady opodatkowania wyrobów gazowych akcyzą. Omówiono zasady obrotu wyrobami gazowymi, obowiązki ciążące na uczestnikach tego obrotu, zasady zwolnień, kalkulacji podstawy opodatkowania i podatku, a także moment powstania obowiązku podatkowego i formularze, w których należy rozliczać akcyzę od wyrobów gazowych.

Odniesiono się również do zmian wprowadzonych ustawą z 8 listopada 2013 r. (Dz.U. z 2013 r., poz. 1645), podwyższającą od 2014 r. stawki akcyzy na alkohol etylowy, niektóre wyroby tytoniowe oraz susz tytoniowy.

Ustawa o podatku akcyzowym. Komentarz 2014 uwzględnia stan prawny na dzień 1 marca 2014 r.

Adresatami publikacji Ustawa o podatku akcyzowym. Komentarz 2014 są przede wszystkim praktycy, a więc księgowi, doradcy podatkowi, sędziowie, prokuratorzy, adwokaci i radcowie prawni, a także aplikanci.

Jacek Matarewicz – adwokat, doradca podatkowy, sędzia sądu dyscyplinarnego w Mazowieckim Oddziale Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Trener prowadzący szkolenia z zakresu VAT, akcyzy oraz prawa karnego skarbowego. Specjalizuje się w podatkach pośrednich oraz postępowaniach podatkowych. Autor licznych publikacji z zakresu podatków i prawa podatkowego, w tym komentarzy do ustawy o podatku akcyzowym, VAT oraz dyrektywy 2006/112/WE.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Ustawa o podatku akcyzowym Komentarz 2016 Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o podatku akcyzowym Komentarz 2016 Wydanie 2
Stan prawny: 1 kwietnia 2016 r.Książa Ustawa o podatku akcyzowym Komentarz 2016 Wydanie 2 zawiera praktyczne omówienie problemów występujących w trakc...
Cena: 209,00zł
Książka Ustawa o podatku od towarów i usług Komentarz 2017 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o podatku od towarów i usług Komentarz 2017
Ustawa o VAT Komentarz Publikacja Ustawa o podatku od towarów i usług Komentarz 2017 Wydanie 3 omawia aktualne problemy wynikające z najnowszego orzec...
Cena: 189,00zł
Książka Świadczenia złożone w VAT Zasady stosowania z przykładami nieprawidłowości i nadużyć w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Świadczenia złożone w VAT Zasady stosowania z przykładami nieprawidłowości i nadużyć
Podatek VAT Książka Świadczenia złożone w VAT Zasady stosowania z przykładami nieprawidłowości i nadużyć to pierwsze opracowanie, które...
Cena: 119,00zł
... jest pusty