Autorzy: Wydawnictwo: Wolters Kluwer S.A.
Wydanie: 1
Seria: PORADNIKI LEX
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 384
Oprawa: miękka
Format: A5
ISBN: 978-83-264-4536-1
Cena: 84zł
Nakład wyczerpany
W publikacji Umowa deweloperska w praktyce 2014 w kompleksowy sposób omówiono wszystkie aspekty prawne związane ze stosowaniem umowy deweloperskiej. Przedstawiono również wnioski z licznych dyskusji toczących się wokół ustawy z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (zwanej ustawą deweloperską), wskazując optymalne sposoby jej interpretacji.
Autorzy dokonali analizy poszczególnych etapów związanych z zawarciem i wykonaniem umowy deweloperskiej, omówili także aspekty podatkowe oraz kwestie odpowiedzialności z tytułu nienależytego wykonania umowy lub ustawy.
Na końcu każdego rozdziału znajdują się odpowiedzi na najczęściej występujące pytania czy wątpliwości, co jeszcze bardziej podkreśla praktyczny walor książki, która staje się instrukcją stosowania przepisów wymienionej ustawy. Bardzo pomocne w kształtowaniu stosunku umownego między stronami umowy deweloperskiej będzie także przytoczenie wielu rozstrzygnięć Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Adresaci:
Publikacja Umowa deweloperska w praktyce 2014 przeznaczona jest dla pracowników działów prawnych i specjalistów firm deweloperskich, przedstawicieli zawodów prawniczych: sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, aplikantów oraz pracowników banków.
Maciej Makowski - notariusz, prowadzi kancelarię notarialną w Warszawie
Anna Mamcarz - adwokat, doświadczenie zawodowe zdobywała w wiodących warszawskich kancelariach prawnych, m.in. jako członek zespołu prawa karnoskarbowego i gospodarczego, czy kierując zespołem ds. nieruchomości. Współpracowała z Ministerstwem Gospodarki, głównie w zakresie analizy aktów prawnych mającej na celu ograniczenia barier w przedsiębiorczości, obecnie współpracuje z jednym z warszawskich deweloperów, członkiem polskiego Związku Firm Deweloperskich.
Andrzej Springer - radca prawny, specjalizuje się w prowadzeniu procesów i wszelkich postępowań spornych przed sądami powszechnymi o trybunałami arbitrażowymi oraz postępowań przed organami administracji, w tym szczególności w sprawach dotyczących procesu inwestycyjnego, umów deweloperskich, roszczeń z tytułu rękojmi i gwarancji, postępowań dotyczących klauzul niedozwolonych. Wykładowca Oirp w Warszawie z zakresu procedury cywilnej.
Anna Szymańczyk - adwokat, specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów z branży nieruchomości, w szczególności w zakresie wszelkich aspektów realizacji przedsięwzięć budowlanych, umów nabycia oraz zbycia nieruchomości, jak również pozyskiwaniem finansowania na realizację inwestycji.
Krzysztof Ways - adwokat, specjalizuje się w prawie karnym gospodarczym, w tym zwłaszcza tematyce tzw. "przestępczości białych kołnierzyków", ze szczególnym uwzględnieniem spraw dotyczących odpowiedzialności karnej członków organów spółek kapitałowych.
Juliusz Wojciechowski - doradca podatkowy, posiada doświadczenie zawodowe w doradztwie podatkowym uzyskane przy projektach prowadzonych zarówno dla międzynarodowych koncernów, jak i firm rodzinnych działających wyłącznie na rynku polskim. prowadzi także szkolenia w zakresie aspektów podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Łukasz Wroński - radca prawny, pracownik Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, autor publikacji z zakresu prawa ochrony konsumentów, specjalizuje się w zagadnieniach związanych z nieuczciwymi praktykami rynkowymi, klauzulami abuzywnymi oraz handlem elektronicznym.
Tomasz Zieliński - doradca podatkowy, posiada doświadczenie związane z bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych, uczestnictwem w projektach obejmujących analizy prawno-podatkowe transakcji handlowych i restrukturyzacyjnych oraz związanych z nimi ryzyk podatkowych, projektach z zakresu optymalizacji podatkowej oraz postępowaniach przed organami administracji skarbowej i sądami administracyjnymi.