Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości Komentarz

Książka Ustawa o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości Komentarz w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Rok wydania:  

2019


Ilość stron:  462
Oprawa:  miękka
ISBN:  
978-83-8158-999-4
Cena: 143zł
Opis

Ochrona danych osobowych 

Ustawa o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości Komentarz stanowi opracowanie przepisów ustawy z 14 grudnia 2018 r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości. Jego treść skoncentrowana jest na najczęściej pojawiających się wątpliwościach oraz pytaniach dotyczących interpretacji i stosowania ustawy.

Autorzy Piotr Liwszic, Tomasz Ochocki oraz adw. Łukasz Pociecha, dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu, w praktyczny sposób opisują zasady przetwarzania danych osobowych oraz przekazują czytelnikowi najistotniejsze w tym zakresie narzędzia pracy.

Komentowana ustawa implementuje do polskiego porządku prawnego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/680 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez właściwe organy do celów zapobiegania przestępczości, prowadzenia postępowań przygotowawczych, wykrywania i ścigania czynów zabronionych i wykonywania kar, w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylającą decyzję ramową Rady 2008/977/WSiSW.

Ambicją autorów jest uczynienie przepisów komentowanej ustawy zrozumiałymi poprzez odwoływanie się do przykładów wyjaśniających omawiane przepisy, wydanych przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych decyzji, analogii względem RODO oraz praktyki w tym zakresie. Dodatkową wartością niniejszej publikacji są wzory dokumentów możliwe do wykorzystania podczas tworzenia lub doskonalenia wewnętrznego systemu ochrony danych osobowych.

Komentarz stanowi niezbędne narzędzie pracy dla wszystkich osób, które odpowiadają w swojej organizacji za nadzór nad systemem ochrony danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości. Zawiera on propozycje rozwiązań prawnych oraz mechanizmów służących zapewnieniu bezpieczeństwa i zgodności z prawem procesu przetwarzania danych osobowych oraz gwarantujących realizację praw osób, których dane dotyczą.
... jest pusty