Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Prawo wodne w procesie inwestycyjnym

Książka Prawo wodne w procesie inwestycyjnym w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

PRESSCOM


Rok wydania:  

2018


Ilość stron:  262
Oprawa:  twarda
ISBN:  
978-83-65611-71-0
Cena: 129zł
Opis
W jakich przypadkach inwestor musi uzyskać ocenę wodnoprawną? Kto i dlaczego może wydać decyzję o wstrzymaniu inwestycji lub działalności zakładu ze względu na zaniedbania zagrażające środowisku? W jaki sposób organizacje ekologiczne wpływają na postępowanie administracyjne z zakresu gospodarki wodnej? 

Autorka Izabela Dutkowiak w przystępny sposób wyjaśnia, jak najlepiej przejść przez proces inwestycyjny wymagający uzyskania zgód wodnoprawnych – zarówno z pozycji inwestora, jak i organu właściwego do wydania decyzji administracyjnej. Udziela wartościowych wskazówek związanych ze sporządzaniem raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko: od przygotowania, poprzez samą ocenę oddziaływania, aż po wnioski i ich konsekwencje dla zaangażowanych podmiotów. 

Czytelnik znajdzie w książce Prawo wodne w procesie inwestycyjnym cenne informacje dotyczące m.in.:
nowych organów właściwych w sprawach gospodarki wodnej,
planów zarządzania ryzykiem powodziowym,
tworzenia karty informacyjnej przedsięwzięcia,
zbierania materiału dowodowego w postępowaniu administracyjnym,
mechanizmu „salami slicing”. 

Opracowanie zawiera również omówienie najistotniejszych kwestii związanych z ochroną obszarów cennych przyrodniczo, w tym objętych programem Natura 2000. Publikacja uwzględnia nowelizację prawa wodnego oraz aktualne orzecznictwo. Ponadto została wzbogacona o najważniejsze wzory pism tworzonych w ramach postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko. Są one dostępne również w wersji edytowalnej na dołączonej płycie CD.
... jest pusty