Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Sądy i trybunały oraz pozasądowe sposoby załatwiania sporów międzynarodowych Perspektywa polska

Książka Sądy i trybunały oraz pozasądowe sposoby załatwiania sporów międzynarodowych Perspektywa polska w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Kuźniak Brygida


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Seria:  Monografie Prawnicze
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  218
ISBN:  
978-83-255-7807-7
Cena: 84zł
Nakład wyczerpany
Opis
Opracowanie „Sądy i trybunały oraz pozasądowe sposoby załatwiania sporów międzynarodowych. Perspektywa polska” zawiera wybór zagadnień, które autorzy – na gruncie przedmiotu określonego w tytule niniejszej monografii – uznali za szczególnie ważkie i interesujące.

Publikacja nacechowana jest zespołem poglądów wypracowanych i wciąż jeszcze kształtowanych wokół Zakładu Prawa Międzynarodowego Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

„Praca jest adresowana do wszystkich osób, które wyrażają generalne zainteresowanie sądownictwem międzynarodowym oraz sposobami rozstrzygania sporów zarówno pomiędzy państwami, jak i – w określonych konwencyjnie sytuacjach – pomiędzy państwami, a ich obywatelami. Szczególnie wart podkreślenia wydaje się tu polski wątek, wskazujący na możliwości, jakie w dochodzeniu do sprawiedliwości przed sądami międzynarodowymi otwierają się przed obywatelami naszego kraju.

Mało nachalny do tej pory wkład polskiej nauki w budowę systemu instytucjonalnego sądownictwa międzynarodowego, a także nasza postępująca obecność przed trybunałami międzynarodowymi, będą wymagały coraz szerszej wiedzy teoretycznej i bogatszego doświadczenia praktycznego. I właśnie monografia krakowskich internacjonalistów na takie oczekiwania i potrzeby znakomicie odpowiada.”
fragment recenzji wydawniczej autorstwa Prof. dr hab. Genowefy Grabowskiej.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Przestrzeń operacyjna prawa międzynarodowego publicznego. Perspektywa polska w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Przestrzeń operacyjna prawa międzynarodowego publicznego. Perspektywa polska
Zagadnienie, „Przestrzeń operacyjna prawa międzynarodowego publicznego. Perspektywa polska”, mieści się w zakresie tematycznym: wzajemny...
Cena: 79,00zł
... jest pusty