Autorzy: Wydawnictwo: ODDK
Wydanie: 22
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 784
Oprawa: twarda
Format: A5
ISBN: 978-83-7804-719-3
Komentarz 2020 do planu kont
Publikacja plan kont z komentarzem 2020 Handel, produkcja, usługi to doskonałe kompendium wiedzy i informacji na temat zasad ewidencji operacji gospodarczych występujących w przedsiębiorstwach handlowych, produkcyjnych i usługowych. Niniejsze wydanie to już 22 wydanie tego cenionego komentarza do planu kont ze stanem prawnym na 1 stycznia 2020 r.
- omówienie zasad funkcjonowania poszczególnych kont syntetycznych
- charakterystykę operacji ewidencjonowanych na tych kontach
- założenia systemu rachunkowości finansowej w firmie z omówieniem m.in. zasad tworzenia polityki rachunkowości, prowadzenia ksiąg rachunkowych i przeprowadzania inwentaryzacji.
Prezentowany komentarz do planu kont to precyzyjny wywód, całościowe ujęcie skomplikowanej tematyki oraz jednoznaczne interpretacje to decydujące atuty tej książki, docenione przez wielu księgowych. Dotychczasowe wydania cieszyły się uznaniem zarówno ekspertów rachunkowości, jak i księgowych praktyków oraz zyskały opinię jednej z zasadniczych wykładni polskiego prawa bilansowego.
Obecne 22 wydanie Planu kont z komentarzem 2020 Handel, produkcja, usługi uwzględnia szereg istotnych zmian w przepisach prawnych dla przedsiębiorstw.
Autorami książki są prof. dr hab. Jerzy Gierusz - wieloletni kierownik Katedry Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, Kierownik Studiów Podyplomowych Rachunkowości i Podatków UG, wieloletni członek Komitetu Standardów Rachunkowości, członek Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów. Specjalizuje się w zagadnieniach sprawozdawczości finansowej i rachunku kosztów oraz Katarzyna Koleśnik - biegły rewident, doktor nauk ekonomicznych, pracownik naukowy Katedry Rachunkowości Uniwersytetu Gdańskiego, wykładowca na szkoleniach dla specjalistów.