Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Matematyka dla kierunków ekonomicznych Wydanie 6

Książka Matematyka dla kierunków ekonomicznych Wydanie 6 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Gurgul Henryk, Suder Marcin


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  6
Seria:  Akademicka. Ekonomia
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  780
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-264-9421-5
Cena: 59zł
Nakład wyczerpany
Opis
Książka jest napisana w sposób bardzo przystępny. Zawiera m.in. zadania i przykłady dotyczące elementów geometrii w przestrzeni, całek funkcji trygonometrycznych oraz równań różniczkowych liniowych rzędu II o stałych współczynnikach. Duża liczba przykładów oraz zadań wraz z odpowiedziami sprawia, że z podręcznika mogą korzystać studenci nie tylko kierunków ekonomicznych, ale również kierunków technicznych.
Dr hab., prof. AGH Zygmunt Wronicz,
Wydział Matematyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Książka korzystnie wyróżnia się na tle podręczników z matematyki adresowanych do studentów tym, że przedstawiono w niej podstawowe fakty z matematyki na poziomie szkoły średniej, niezbędne w studiowaniu matematyki na poziomie szkoły wyższej. Studenci, rekrutujący się z różnych szkół, o różnych profilach i poziomach, mają możliwość samodzielnego uzupełnienia braków. Przedstawione w książce zastosowania matematyki w ekonomii nie są tylko zwykłymi ilustracjami, ale przedstawiają matematyczne metody rozwiązywania poważnych problemów komparatywnych, elementy teorii użyteczności, podstawy teorii wzrostu ekonomicznego itp.
Prof. dr hab. Edward Smaga,
Katedra Matematyki, Wydział Finansów, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Treść podręcznika jest kompatybilna z aktualnym planem studiów i obowiązującym programem nauczania w uczelniach ekonomicznych. Z pełnego spektrum zagadnień związanych z matematyką elementarną, algebrą liniową i analizą matematyczną oraz ich zastosowaniami w naukach ekonomicznych autorzy wybrali zagadnienia zapewniające odpowiednie tzw. minimum programowe, a jednocześnie najważniejsze z punktu widzenia potencjalnych adresatów, czyli studiujących nauki ekonomiczne i nauki o zarządzaniu oraz dyscypliny pokrewne.
Prof. dr hab. Jerzy Mika,
Katedra Matematyki, Wydział Zarządzania, Akademia Ekonomiczna w Katowicach

Podręcznik zawiera bardzo bogaty materiał zaczerpnięty z różnych działów matematyki. Autorzy umiejętnie łączą rozwiązania teoretyczne z aplikacjami ekonomicznymi. Dzięki różnym zabiegom dydaktycznym autorów z podręcznika mogą korzystać wykładowcy i studenci na uczelniach, na których jest różny wymiar zajęć z matematyki. Podręcznik stanowi bardzo dobrą podbudowę do zajęć ze statystyki, ekonometrii oraz programowania matematycznego.
Prof, zw. dr hab. Tadeusz Stanisz,
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Analiza zdarzeń na rynkach akcji. Wpływ informacji na ceny papierów wartościowych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Analiza zdarzeń na rynkach akcji. Wpływ informacji na ceny papierów wartościowych
Na rynki kapitałowe na całym świecie codziennie trafia wiele informacji. Część z nich dotyczy emitenta, inne - jego bliższego i dalszego otoczenia...
Cena: 59,00zł
Książka Prawo upadłościowe Prawo restrukturyzacyjne Komentarz 2016 Wydanie 10 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawo upadłościowe Prawo restrukturyzacyjne Komentarz 2016 Wydanie 10
Stan prawny: 1 stycznia 2016 r.Komentarz zawiera dokładne omówienie przepisów ustawy – Prawo upadłościowe oraz nowej ustawy – Prawo restru...
Cena: 295,00zł
... jest pusty