Autorzy: Wydawnictwo: C.H. Beck
Wydanie: 7
Seria: Kadry, płace i BHP
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 480
ISBN: 9788381983587
Lista płac 2020
Książka
Lista płac w praktyce 2020 Odpowiedzi na najtrudniejsze pytania Wydanie 5 pod redakcją Mariusza Pigulskiego pozwoli rozliczyć wynagrodzenia pracowników w sposób zgodny z prawem dzięki prezentowanym licznym stanowiskom instytucji państwowych oraz praktycznym rozwiązaniom ekspertów prawa pracy i kadrowców. Publikacja niezbędna dla pracodawców i specjalistów ds. płac w ich codziennej pracy, która w narzędziowy, praktyczny i zrozumiały sposób, uwzględniając najnowsze wskaźniki, orzeczenia sądowe i stanowiska organów urzędowych, przedstawia zasady obliczania wynagrodzenia w różnych, również nietypowych sytuacjach występujących w praktyce. Czytelnik znajdzie w niej odpowiedzi, których nie dostarczają powszechnie obowiązujące przepisy prawne i odkryje rozwiązania problemów, których nie udaje się wyjaśnić przy pomocy programu płacowego. Książka zawiera kompleksowe opracowania na temat naliczania płac, wiele przykładów obrazujących poszczególne zagadnienia, przykładowe listy płac oraz zbiór aktów prawnych związanych z tematyką rozliczania wynagrodzeń. W najnowszym wydaniu publikacji na rok 2018 wydawnictwo uwzględniło istotne zmiany prawne, orzeczenia sądów i stanowiska organów.
Lista płac w praktyce 2020 dostarczy czytelnikowi:
- 15 całościowych opracowań rachuby płac
- wiele praktycznych rozwiązań, procedur i przykładów rozliczeń
- wzorcowe listy płac
- zestawienia tabelaryczne składników wynagrodzeń w podstawie obliczania świadczeń ze stosunku pracy
-zbiór aktów prawnych związanych z tematyką
kadr i płac oraz wynagrodzeń
W najnowszym wydaniu publikacji uwzględniono ważne zmiany prawne, orzeczenia sądów i stanowiska organów, w szczególności.:
-nowe reguły kalkulowania zaliczek podatkowych w 2020 r. w miesiącu, w którym dochód zatrudnionego przekracza próg podatkowy;
-sposób prawidłowego rozliczania w 2020 r. wpłat do PPK;
-zasady stosowania w 2020 r. nowego zwolnienia podatkowego „zerowy PIT";
-zmiany w zakresie PIT obowiązujące od 1.10.2019 r.;
-wyłączenie od 2020 r. dodatku stażowego z płacy minimalnej;
-sposób ustalania w praktyce kwot wolnych od potrąceń w przypadku umów cywilnoprawnych;
-opis nowego wzoru PIT-11;
-podwyższenie od 1.9.2019 r. stawek procentowych wynagrodzenia pracowników młodocianych;
-reguły rozliczania z podatku i składek ZUS świadczenia w postaci zapewnienia pracownikowi zakwaterowania;
-podwyższenie od 2020 r. minimalnej stawki godzinowej przy umowach zlecenia i umów o świadczenie usług oraz minimalnego wynagrodzenia za pracę (i związane z tym nowe stawki dodatku za godziny nocne, nowe kwoty wolne od potrąceń, minimalna podstawa zasiłku chorobowego itp.);
-nowe wskaźniki na 2020 r., takie jak np. współczynnik ekwiwalentowy czy kwota rocznego ograniczenia podstawy wymiaru składek ZUS w 2020 r.