Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Kodeks karny wykonawczy. Komentarz 2014. Wydanie 2

Książka Kodeks karny wykonawczy. Komentarz 2014. Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Postulski Kazimierz


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  2
Seria:  PRAKTYCZNE KOMENTARZE
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  1184
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-3323-8
Cena: 149zł
Nakład wyczerpany
Opis
Stan prawny: 21.07.2014 r.

W komentarzu omówione zostały najnowsze zmiany kodeksu karnego wykonawczego, w tym m.in.:
    dotyczące obowiązków informacyjnych wobec skazanego, wprowadzone ustawą o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw, które zaczną obowiązywać od dnia 1 lipca 2015 r., jak również
    wynikające z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego odnoszącego się do przepisu nakazującego obecność funkcjonariusza niewykonującego zawodu medycznego podczas udzielania świadczenia zdrowotnego.

Uwzględniono też wiele nowych orzeczeń Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych, glos oraz artykułów poświęconych wykonywaniu orzeczeń karnych, a także ustosunkowano się w sposób jednoznaczny do nowych zagadnień wywołujących różnice stanowisk odnośnie do rozumienia przepisów i instytucji prawa karnego wykonawczego.

Adresaci:
Publikacja jest przeznaczona głównie dla praktyków: sędziów, prokuratorów, adwokatów, kuratorów sądowych, asystentów sędziów, pracowników Służby Więziennej, aplikantów zawodów prawniczych, a także - z uwagi na liczne wątki o charakterze teoretycznym - dla pracowników nauki. Grono adresatów tego wydania komentarza powiększają radcowie prawni i referendarze sądowi, którzy od dnia 1 lipca 2015 r. staną się uczestnikami postępowania karnego, w tym - także wykonawczego.

Kazimierz Postulski - sędzia Sądu Apelacyjnego w Lublinie w stanie spoczynku; od ponad 30 lat specjalizuje się w prawie karnym wykonawczym, opublikował około 120 pozycji z tego zakresu, w tym 10 książek (jako autor lub współautor), a także liczne artykuły i glosy; członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego w latach 2004-2006 i 2008-2013; uczestnik innych gremiów zajmujących się zmianami w prawie karnym wykonawczym, autor wielu opinii prawnych z tej dziedziny, między innymi dla Senatu RP; wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Kodeks karny wykonawczy Komentarz 2017 Wydanie 4 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Kodeks karny wykonawczy Komentarz 2017 Wydanie 4
Komentarz do Kodeksu karnego wykonawczego W komentarzu do KKW szczegółowo omówiono poszczególne instytucje i zagadnienia wynikające z przepisów regulu...
Cena: 279,00zł
... jest pusty