Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Granice prawa autorskiego

Książka Granice prawa autorskiego w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Kępiński Marian


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Wydanie:  1
Seria:  Zarys Prawa Własności Intelektualnej
Rok wydania:  

2010


Ilość stron:  232
ISBN:  
978-83-255-1101-2
Cena: 69zł
Nakład wyczerpany
Opis
Seria „Zarys Prawa Własności Intelektualnej” to zbiór, w którym prezentowane są rozważania dotyczące aktualnie dyskutowanych na świecie problemów z zakresu szeroko pojętej własności intelektualnej. Założeniem serii jest nie tyle analiza praw własności intelektualnej od podstaw, co podejmowanie praktycznych zagadnień jakie w tym obszarze powstają. Jednocześnie prezentowane są interesujące problemy powstające na styku prawa własności intelektualnej i innych dziedzin prawa.

W każdym kolejnym tomie zebrano poglądy i opinie przedstawicieli nauki i praktyki dotyczące rozważanego problemu, uwzględniając możliwie szeroko wspólnotowy i międzynarodowy kontekst.

W I tomie poruszono szereg istotnych kwestii wiążących się z istniejącymi granicami ochrony autorskiej. Dyskusja dotycząca granic prawa autorskiego rozpoczyna się od uwag o ustawowej definicji utworu. Problem podważania tradycyjnie istniejących granic prawa autorskiego dostrzegany jest również w rozwoju tzw. wolnych licencji. Stosunkowo nowe i dyskusyjne zagadnienia dotyczące autorskiej ochrony to problematyka stosowania zabezpieczeń technicznych i systemów cyfrowego zarządzania prawami do utworów. Tradycyjnie problemy granic prawa autorskiego wiązane są ze sferą dozwolonego użytku. W tomie nie zabrakło zatem również rozważań na ten temat, w kontekście stosowania zabezpieczeń technicznych, jak i zastosowania tzw. trójstopniowego testu. Poruszono również problemy z pogranicza takich dziedzin jak prawa autorskie i prawo własności przemysłowej, rozważając niektóre problemy ochrony znaków towarowych i wzorów przemysłowych, oraz prawa autorskiego i praw człowieka, dziedziny pozornie odległej od poruszanej problematyki, a jednocześnie będącej jej fundamentem.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Prawa pokrewne. Tom III w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawa pokrewne. Tom III
W tomie trzecim serii Zarys Prawa Własności Intelektualnej, zebrano poglądy i opinie doktryny na temat aktualnego stanu prawnego dotyczącego praw pokr...
Cena: 65,00zł
Książka Prawo konkurencji. System Prawa Prywatnego. Tom 15 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawo konkurencji. System Prawa Prywatnego. Tom 15
Prawo konkurencji. System Prawa Prywatnego. Tom 15 to kompleksowe opracowanie zagadnień z zakresu prawa konkurencji. Prawo konkurencji. System Prawa P...
Cena: 289,00zł
... jest pusty