Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Alimenty a prawo karne. Praktyka wymiaru sprawiedliwości

Książka Alimenty a prawo karne. Praktyka wymiaru sprawiedliwości w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Sosnowska Danuta


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  280
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-7806-179-3
Cena: 69zł
Nakład wyczerpany
Opis
Alimenty a prawo karne. Praktyka wymiaru sprawiedliwości to kompendium wiedzy na temat instytucji obowiązku alimentacyjnego ujętej w świetle przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, zasad wypłaty świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego, procedury wobec dłużników alimentacyjnych uregulowanych w ustawie o pomocy osobom uprawnionym do alimentów oraz konsekwencji karnoprawnych za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Monografia stanowi pogłębioną analizę regulacji przestępstwa niealimentacji (art. 209 Kodeksu karnego). Publikacja zawiera ponadto wyniki badań empirycznych dotyczących przestępstwa niealimentacji w praktyce wymiaru sprawiedliwości. Prezentowane treści poparte są bogatym orzecznictwem Sądu Najwyższego oraz aktualnymi poglądami przedstawicieli doktryny. 

Monografia jest adresowana do szerokiego kręgu prawników – praktyków (sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych oraz aplikantów), a także do pracowników samorządowych zajmujących się realizacją świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego. 

Danuta Joanna Sosnowska – doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w zakresie prawa karnego materialnego, w szczególności w problematyce przestępczości przeciwko rodzinie i opiece. Tej tematyce poświęcone są publikacje Autorki.
Nakład wyczerpany
... jest pusty