Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Faktura VAT w pytaniach i odpowiedziach

Książka Faktura VAT w pytaniach i odpowiedziach w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  2
Seria:  Prawo w praktyce
Rok wydania:  

2018


Ilość stron:  468
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-8124-671-2
Cena: 126zł
Opis

podatek VAT

Publikacja Faktura VAT w pytaniach i odpowiedziach autorstwa Karolina Gierszewska, Paweł Barnik w formie krótkich pytań i przystępnych odpowiedzi omawia przepisy ustawy o podatku od towarów VAT i usług dotyczące wystawiania faktur. Stan prawny: 1 maja 2018 r.

Faktura VAT w pytaniach i odpowiedziach to publikacja, która w formie krótkich pytań i przystępnych odpowiedzi omawia przepisy ustawy o podatku od towarów i usług dotyczące wystawiania faktur. Informacje w niej zawarte pozwolą uniknąć błędów związanych z wystawianiem i akceptowaniem faktur.

W drugim wydaniu książki usystematyzowano tematykę związaną z:
    rodzajami faktur, ich obowiązkowymi elementami,
    prawidłową datą wystawienia/sprzedaży,
    sposobem korygowania błędów na fakturach i wszelkimi wątpliwościami jakie powstają w toku ich wystawiania i przechowywania.

W opracowaniu w sposób unikalny zaprezentowano obowiązujące przepisy prawa podatkowego oraz zawarto wiele przykładów obrazujących wątpliwości podatników, wzbogacone aktualnym orzecznictwem judykatury, jak i stanowiskiem organów podatkowych.

Autorzy – doradcy podatkowi, doświadczeni praktycy specjalizujący się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz postępowaniem przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi – odpowiedzieli na najczęściej zadawane pytania związane z wystawianiem faktur. Zaprezentowali także ich graficzne przykłady.

W przystępny sposób omówili również regulacje związane z kursami walut, które należy zastosować gdy mamy do czynienia z tzw. fakturą walutową.

Z uwagi na okoliczność, że faktury wystawia praktycznie każdy przedsiębiorca, pozycja ta stanowi cenne źródło wiedzy dla właścicieli firm, przedsiębiorców, doradców podatkowych, księgowych, działów sprzedaży oraz każdej osoby, która musi wystawić fakturę, opisać wewnątrz firmy, że faktura spełnia wszelkie wymogi nałożone przepisami prawa, czy też ją skorygować.
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Jak czytać, rozumieć i tłumaczyć dokumenty prawnicze i gospodarcze? Podręcznik dla tłumaczy języka angielskiego w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Jak czytać, rozumieć i tłumaczyć dokumenty prawnicze i gospodarcze? Podręcznik dla tłumaczy języka angielskiego
Jak czytać, rozumieć i tłumaczyć dokumenty prawnicze i gospodarcze? to doskonały podręcznik dla tłumaczy języka angielskiego. Stanowi połączenie s...
Cena: 109,00zł
Książka Polsko-angielski słownik terminów rachunkowości i rewizji finansowej w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Polsko-angielski słownik terminów rachunkowości i rewizji finansowej
Publikacja Polsko-angielski słownik terminów rachunkowości i rewizji finansowej zawiera tłumaczenie na język angielski słów, terminów i zwrotów fachow...
Cena: 49,00zł
Książka Business Phrases Collocations and Metaphors Glossary with Practice and Answer Key w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Business Phrases Collocations and Metaphors Glossary with Practice and Answer Key
The book comprises three glossaries grouped semantically into nine sections, such as e.g. Business Environment, Management, Employment, Finance and Ba...
Cena: 101,00zł
... jest pusty