Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Urlopy w pytaniach i odpowiedziach

Książka Urlopy w pytaniach i odpowiedziach w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka


Rok wydania:  

2019


Ilość stron:  84
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-269-8464-8
Cena: 69zł
Opis

Urlop wypoczynkowy

Urlopy w pytaniach i odpowiedziach to książka, która zawiera praktyczne wyjaśnienia wprost od ekspertów prawa pracy w zakresie nabywania prawa do urlopu wypoczynkowego (pierwszy i kolejny urlop, urlop uzupełniający), ustalania wymiaru urlopu oraz udzielania urlopu wypoczynkowego – zwykłego, dodatkowego, na żądanie, zaległego. Dowie się również, jak w różnych przypadkach rozliczyć urlop pracownika, jak liczyć urlop proporcjonalny, urlop pracownika niepełnoetatowego czy niepełnosprawnego. Publikujemy nie tylko odpowiedzi ekspertów na pytania pracodawców, ale także instrukcje, tabele i gotowe wyliczenia wymiaru urlopu.

Nie tylko utrudnianie pracownikowi skorzystania z urlopu, ale też udzielenie go w niewłaściwym wymiarze lub błędne naliczenie wynagrodzenia za urlop to wykroczenie, za które grozi grzywna od 1.000 do 30.000 zł.

W tej publikacji uznani eksperci prawa pracy (m.in. Katarzyna Pietruszyńska, Katarzyna Wrońska-Zblewska, Sebastian Kryczka, Rafał Krawczyk, Izabela Nowacka, Agata Piszko) odpowiadają na pytania pracodawców dotyczące urlopu wypoczynkowego pracownika, nie tylko wyjaśniając obowiązujące przepisy, ale też udzielając praktycznych porad i wskazówek.

Do tego przykłady i gotowe wyliczenia wymiaru urlopu oraz świadczeń urlopowych w różnych przypadkach z praktyki.

Dzięki tej publikacji Czytelnik:

1. Poprawnie ustali prawo pracownika do urlopu wypoczynkowego: pierwszego, kolejnego, uzupełniającego, proporcjonalnego;
2. Bez błędów naliczy pracownikowi urlop wypoczynkowy we właściwym wymiarze;
3. Pozna rozwiązanie najczęstszych problemów związanych z udzielaniem pracownikom urlopów;
4. Zyska gotowe instrukcje postępowania, tabele i wyliczenia wymiaru urlopu wypoczynkowego.
... jest pusty