Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych. Komentarz

Książka Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych. Komentarz w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Waluga Marek


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Rok wydania:  

2009


Ilość stron:  328
Format:  A5
ISBN:  
9788376202259
Cena: 69zł
Nakład wyczerpany
Opis
Podatek od czynności cywilnoprawnych jest powszechnie stosowany w obrocie gospodarczym i handlowym. Niniejsza publikacja zawiera szczegółowe omówienie przepisów ustawy z 9 września 2000 r., która ten podatek reguluje. W kompleksowy sposób przedstawiono zagadnienia dotyczące opodatkowania tym podatkiem, w tym obowiązujące od początku 2009 r. (wprowadzone nowelą do ustawy z 7 listopada 2008 r.) zmiany dotyczące m.in. ograniczenia zakresu czynności uważanych za zmianę umowy spółki, uzupełnienia katalogu spółek kapitałowych o spółkę europejską czy też wyłączenia z zakresu obowiązywania ustawy umów spółki związanych z czynnościami restrukturyzacyjnymi. Warto również zwrócić uwagę na bogate orzecznictwo odwołujące się zarówno do podatku od czynności cywilnoprawnych, jak i do przepisów dotyczących opłaty skarbowej, poprzedzających obecną regulację.

Książka zawiera ponadto rozporządzenie Ministra Finansów z 16 grudnia 2008 r. w sprawie sposobu pobierania i zwrotu podatku od czynności cywilnoprawnych.

Autorem książki jest dr Marek Waluga, pracownik naukowy Instytutu Nauk Prawno-Administracyjnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla prawników praktyków, studentów oraz aplikantów.

Stan prawny na 15 sierpnia 2009 roku

Nakład wyczerpany
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Instrumenty finansowe w Międzynarodowych Standardach Rachunkowości MSR w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Instrumenty finansowe w Międzynarodowych Standardach Rachunkowości MSR
W książce Instrumenty finansowe w Międzynarodowych Standardach Rachunkowości MSR przedstawiono regulacje rachunkowości instrumentów finansowych według...
Cena: 109,00zł
... jest pusty