Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Apelacje karne Zagadnienia praktyczne, akta i kazusy Wydanie 5

Książka Apelacje karne Zagadnienia praktyczne, akta i kazusy Wydanie 5 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Kapiński Zbigniew


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Wydanie:  5
Seria:  Aplikacje prawnicze
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  560
Oprawa:  miękka
ISBN:  
978-83-255-9790-0
Cena: 109zł
Opis

Jak pisać apelacje karne

Publikacja Apelacje karne Zagadnienia praktyczne, akta i kazusy zawiera omówienie najważniejszych zagadnień i problemów związanych z zaskarżeniem wyroku w sprawie karnej, czyli:
-właściwym określeniem zakresu zaskarżenia,
-prawidłową redakcją zarzutów apelacyjnych i wniosków końcowych.

Przy praktycznym omawianiu powyższych zagadnień zostały uwzględnione zmiany przepisów KPK wprowadzone ustawami z: 27.9.2013 r.,. 20.2.2015 r. i 11.3.2016 r. w aspekcie wpływu tych zmian na sposób konstrukcji petitutm apelacji oraz w zależności od daty skierowania do sądu aktu oskarżenia. Autor opracowania, bazując na wieloletnim doświadczeniu orzeczniczym w postępowaniu odwoławczym, a także doświadczeniach związanych z pracą dydaktyczną na uniwersytecie i szkoleniem aplikantów, starał się w praktyczny i przystępny sposób przedstawić istotę wszystkich rodzajów zarzutów określonych w art. 438 i 439 KPK, jakie można postawić w apelacji wnoszonej zarówno na korzyść, jak i na niekorzyść oskarżonego.

Aktualne wydanie zawiera zmienione w istotnej części kazusy aktowe oraz uaktualnione „małe kazusy”, które mają pomóc w zdobywaniu czy też pogłębianiu praktycznych umiejętności w zakresie sporządzania apelacji karnych. Aby uczynić to w sposób prawidłowy i skuteczny, zgodny z zasadami sztuki prawniczej, należy przyswoić sobie dwie umiejętności. Pierwsza z nich to spostrzegawczość, tj. zdolność dostrzegania błędów i uchybień sądu czy też braków postępowania dowodowego, zaś druga to umiejętność zamiany dostrzeżonych uchybień na prawidłowe rodzajowo i właściwie zredagowane zarzuty. Książka ma pomóc w należytym przyswojeniu obu tych umiejętności. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy obowiązujące przepisy prawa karnego procesowego stanowią, że w odniesieniu do apelacji wnoszonych przez podmioty profesjonalne sąd odwoławczy orzeka generalnie w granicach zaskarżenia i podniesionych zarzutów, a szerzej tylko w ściśle określonych wypadkach.
... jest pusty