Autorzy: Wydawnictwo: LexisNexis
Rok wydania: 2008
Oprawa: miękka
Format: A5
ISBN: 978-83-7334-945-2
Cena: 64zł
Nakład wyczerpany
Stan prawny na 15 kwietnia 2008 roku.
Ustawa o Państwowej Inspekcji Pracy normuje zagadnienia o podstawowym znaczeniu dla funkcjonowania stosunków zatrudnienia w naszym kraju. Nadzór i kontrola warunków zatrudnienia jest bowiem jednym z zasadniczych czynników zapewnienia praworządności w sferze stosunków pracy. Choć wprawdzie nie zmienia ona dotychczasowego ustroju i charakteru Inspekcji, to jednak ustanawia nowe rozwiązania prawne, zasługujące na pogłębioną analizę, ponieważ wiele z jej przepisów jest na tyle niejasnych, że ich stosowanie w praktyce może być utrudnione. Celem niniejszej publikacji jest więc wyjaśnienie mogących powstać wątpliwości.
Komentarz ten adresowany jest do szerokiego grona odbiorców; nie tylko do inspektorów pracy, lecz także do pracodawców oraz pracowników zakładowych służb i komisji bhp, działaczy związkowych bądź radców prawnych.
Niniejsza publikacja została opracowana przez wybitnych specjalistów w dziedzinie prawa pracy, związanych z Uniwersytetem Warszawskim.
Prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf – prorektor Uniwersytetu Warszawskiego, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Praca i Zabezpieczenie Społeczne”, a także praktykujący radca prawny; specjalizuje się w prawie stosunku pracy i prawa administracyjnego, prawie spółdzielczym, a także niepracowniczych stosunkach zatrudnienia.
Prof. zw. dr hab. Jacek Jagielski – profesor Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, współautor podręcznika do prawa administracyjnego oraz komentarza m.in. do ustawy o służbie cywilnej; specjalizuje się w zakresie prawa i postępowania administracyjnego, a także ustroju i kontroli administracji publicznej, problematyki prawnej obywatelstwa, prawa o cudzoziemcach i migracji.
Prof. dr hab. Krzysztof Rączka – prodziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, redaktor naczelny miesięcznika „Praca i Zabezpieczenie Społeczne”, w przeszłości wiele lat związany z Konfederacją Pracodawców Polskich; specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących czasu pracy, służby cywilnej, zbiorowego prawa pracy.
Niniejszy Komentarz adresowany jest do szerokiego grona odbiorców; nie tylko do inspektorów pracy, lecz także do pracodawców oraz pracowników zakładowych służb i komisji bhp, działaczy związkowych bądź radców prawnych.