Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Analiza kryminalna. Aspekty kryminalistyczne i prawnodowodowe

Książka Analiza kryminalna. Aspekty kryminalistyczne i prawnodowodowe w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Chlebowicz Piotr, Filipowski Wojciech


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  MONOGRAFIE
Rok wydania:  

2011


Ilość stron:  220
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-1527-2
Cena: 85zł
Nakład wyczerpany
Opis
Analiza kryminalna. Aspekty kryminalistyczne i prawnodowodowe to pierwsza na polskim rynku książka dotycząca teoretycznych i praktycznych aspektów analizy kryminalnej - instytucji, której rola zarówno w działaniach operacyjnych, jak i w postępowaniu karnym nieustannie rośnie.

Zmiany jakościowe przestępczości w XXI wieku wymagają właściwej odpowiedzi ze strony wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania. Autorzy, przedstawiając wyniki obszernych, ogólnopolskich badan dotyczących funkcjonowania analizy kryminalnej, rozpoczęli dyskusje nad kierunkami rozwoju i perspektywami analizy kryminalnej w środowisku naukowym.

Adresaci:
Książka adresowana jest do przedstawicieli nauki prawa karnego, kryminologii i kryminalistyki, ale również do sędziów, prokuratorów, adwokatów, którzy coraz częściej będą mieli do czynienia z wykorzystywaniem efektów analizy kryminalnej w sprawach karnych. Publikacja ta może również służyć funkcjonariuszom organów ścigania i służb specjalnych, którzy przeprowadzają taka analizę lub korzystają z jej wyników.

"Problematyka analizy kryminalnej w polskiej literaturze prawniczej i kryminalistycznej jest rzadko poruszana i do chwili obecnej nie doczekała się pełnej monografii. Instytucja analizy kryminalnej jest jeszcze traktowana jako pewnego rodzaju nowość i wszelkie publikacje w tym zakresie są z dużym zainteresowaniem przyjmowane przez naukę i praktykę. Z tego względu inicjatywę wydania tej pozycji należy uznać za bardzo cenna".

Dr hab. Jerzy Kasprzak, prof. UWM
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Nielegalny handel bronią Studium kryminologiczne w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Nielegalny handel bronią Studium kryminologiczne
W monografii Nielegalny handel bronią Studium kryminologiczne zaprezentowano zagadnienie nielegalnych transakcji bronią w kontekście kryminologicznym,...
Cena: 84,00zł
... jest pusty