Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zatarcie skazania

Książka Zatarcie skazania w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Stefańska Blanka


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  MONOGRAFIE
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  424
Oprawa:  twarda
Format:  B6
ISBN:  
978-83-264-4507-1
Cena: 84zł
Nakład wyczerpany
Opis
W książce Zatarcie skazania zaprezentowano rozległe skutki, jakie pociąga za sobą skazanie w różnych sferach życia skazanego (publicznego i prywatnego). Przedstawiono także genezę, kształtowanie się, ramy ustawowe i kształt prawny, warunki i skutki oraz funkcję spełnianą przez zatarcie skazania.

Autorka wyjaśnia wszelkie wątpliwości, jakie powstają na tle niezwykle skromnej regulacji ustawowej tej instytucji (art. 106-108 k.k.), m.in. kwestię wpływu zatarcia skazania na zaistniałe przestępstwo oraz możliwości pojedynczego zatarcia skazania w sytuacji, gdy w stosunku do jednego ze skazań jest ono wyłączone. Zaproponowane rozwiązania są wszechstronnie uzasadnione oraz poparte wypowiedziami doktryny i orzecznictwa.

Adresaci:
Książka Zatarcie skazania przeznaczona jest dla sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, policjantów, pracowników administracji oraz przedstawicieli nauki. Będzie również pomocna aplikantom, studentom prawa i administracji oraz szkół policyjnych.

Blanka Julita Stefańska - doktor nauk prawnych; adiunkt na Uczelni Łazarskiego; adwokat zrzeszony w Izbie Adwokackiej w Madrycie; tłumacz przysięgły języka hiszpańskiego; autorka kilkudziesięciu artykułów i glos z zakresu polskiego i hiszpańskiego prawa karnego.
Nakład wyczerpany
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Ustawa o pomocy społecznej Interpretacje przepisów w oparciu o orzecznictwo 2016 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o pomocy społecznej Interpretacje przepisów w oparciu o orzecznictwo 2016
Publikacja Ustawa o pomocy społecznej. Interpretacje przepisów w oparciu o orzecznictwo to aż 85 zagadnień z pakietem przydatnych komentarzy tematyczn...
Cena: 119,00zł
... jest pusty