Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Prawo medyczne Komentarze i glosy do orzeczeń sądowych Wydanie 3

Książka Prawo medyczne Komentarze i glosy do orzeczeń sądowych Wydanie 3 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Nesterowicz Mirosław


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  3
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  836
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-8092-932-6
Cena: 143zł
Opis

Mirosław Nesterowicz Prawo medyczne Komentarze i glosy do orzeczeń sądowych

Niniejsza publikacja Prawo medyczne Komentarze i glosy do orzeczeń sądowych Wydanie 3 to zbiór komentarzy i glos do orzeczeń sądowych odnoszących się do prawa medycznego, uprzednio publikowanych w czasopismach prawniczych. Stan prawny: 1 stycznia 2017 r.

W przedmiotowym opracowaniu zostały one ułożone tematycznie oraz usystematyzowane w rozdziałach poświęconych poszczególnym zagadnieniom.
Aktualne trzecie wydanie zbioru zostało rozszerzone o nowy rozdział poświęcony dokumentacji medycznej.

Prezentowane glosy dotyczą wielu istotnych problemów pojawiających się na wokandach sądowych, takich jak np.: podstaw prawnych odpowiedzialności lekarza i zakładu leczniczego, ciężaru dowodzenia w "procesach lekarskich", winy lekarza, błędu w sztuce lekarskiej, zgody pacjentów na zabiegi medyczne, odszkodowania i zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, poszczególnych przypadków odpowiedzialności szpitala i lekarza za wyrządzone pacjentowi szkody czy przedawnienia roszczeń.

Publikacja kierowana jest przede wszystkim do sędziów, adwokatów, radców prawnych, aplikantów zawodów prawniczych, jak również lekarzy oraz  studentów prawa i kierunków medycznych.
Inne pozycje tego autora
Książka Czyny niedozwolone w prawie polskim i prawie porównawczym. Materiały IV Ogólnopolskiego Zjazdu Cywilistów. Toruń 24-25 czerwca 2011 r. w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Czyny niedozwolone w prawie polskim i prawie porównawczym. Materiały IV Ogólnopolskiego Zjazdu Cywilistów. Toruń 24-25 czerwca 2011 r.
English title: Torts in Polish and Comparative LawPublikacja stanowi zbiór referatów zaprezentowanych podczas IV Ogólnopolskiego Zjazdu Cywilistów, zo...
Cena: 109,00zł
Książka Prawo turystyczne Wydanie 5 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawo turystyczne Wydanie 5
Stan prawny: 1 stycznia 2016 r.Książka Prawo turystyczne Wydanie 5 zawiera omówienie najważniejszych problemów związanych ze stosowaniem przepisów pra...
Cena: 67,00zł
... jest pusty