Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych oraz świadczenie urlopowe z uwzględnieniem prawa podatkowego i prawa ubezpieczeń społecznych Poradnik z wzorami dokumentów (z suplementem elektronicznym)

Książka Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych oraz świadczenie urlopowe z uwzględnieniem prawa podatkowego i prawa ubezpieczeń społecznych Poradnik z wzorami dokumentów (z suplementem elektronicznym) w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

ODDK


Wydanie:  2
Rok wydania:  

2022


Ilość stron:  318
Oprawa:  miękka klejona
Format:  B5
ISBN:  
978-83-7804-987-6
Do pobrania:
Cena: 199zł
Opis

ZFŚC 2022

Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych oraz świadczenie urlopowe z uwzględnieniem prawa podatkowego i prawa ubezpieczeń społecznych Poradnik z wzorami dokumentów (z suplementem elektronicznym) to książka autorstwa Małeckiej Oliwi, która zawiera kompleksowe i praktyczne omówienie działania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych – komentarze, wskazówki, podpowiedzi, wzory dokumentów. Publikacja uwzględnia stan prawny na 1 luty 2022 r.
 
Decyzja o tworzeniu zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w wielu sytuacjach należy do pracodawców. Warto skorzystać z tej możliwości z uwagi na znaczne korzyści dla obydwu stron – pracodawcy i pracowników. Świadczenia wypłacane z funduszu korzystają bowiem z licznych zwolnień z podatku dochodowego oraz składek na ubezpieczenia społeczne, a dobrze realizowana działalność socjalna to ciekawy pomysł na kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy.
 
W poszczególnych rozdziałach dokładnie wyjaśniono wszystkie zagadnienia związane z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych – od zasad jego tworzenia i możliwości odstąpienia od tworzenia funduszu, poprzez określenie świadczeń i osób uprawnionych do korzystania z nich, aż do kwestii finansowych, w tym także związanych z opłacaniem podatku dochodowego od osób fizycznych oraz składek na ubezpieczenie społeczne – z przywołaniem interpretacji organów podatkowych i orzeczeń sądowych.
 
W publikacji wskazano m.in.:
-zasady tworzenia ZFŚS,
-możliwości i warunki odstąpienia od tworzenia funduszu,
-krąg osób uprawnionych do świadczeń z funduszu,
-zasady finansowania i dokonywania odpisów na ZFŚS,
-świadczenia, które mogą być przyznawane z funduszu wraz z zasadami ich opodatkowania i oskładkowania,
-zasady tworzenia regulaminu wraz z przykładowym wzorem,
-zasady wypłaty świadczenia urlopowego.

 
Każdemu zagadnieniu towarzyszy lista pytań i odpowiedzi odzwierciedlających rzeczywiste problemy pojawiające się na szkoleniach dla osób zajmujących się sprawami pracowniczymi.
 
Ogromną zaletą publikacji jest bogaty zbiór wzorów dokumentów – regulaminów, zarządzeń, wniosków, które ułatwią codzienną pracę.
Uwaga: zostały uwzględnione wzory związane z funkcjonowaniem ZFŚS w okresie pandemii COVID-19.
 
Wszystkie wzory zamieszczono dodatkowo w suplemencie elektronicznym w edytowalnej formie (MS Word); plik suplementu można pobrać przez Internet, postępując zgodnie z instrukcją zamieszczoną w książce; zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows.

Spis zawartości suplementu elektronicznego:

    Zarządzenie wprowadzające nowy regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych
    Przykładowy regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych
    Regulamin pracy komisji socjalnej ZFŚS
    Upoważnienie członka komisji socjalnej do przetwarzania danych osobowych
    Oświadczenie członka komisji socjalnej ZFŚS
    Wniosek o pożyczkę mieszkaniową
    Umowa o pożyczkę mieszkaniową z pracownikiem
    Wniosek o zapomogę pieniężną / pomoc rzeczową z ZFŚS
    Wniosek o dofinansowanie wypoczynku – tzw. wczasy pod gruszą
    Wniosek o dofinansowanie do wypoczynku dziecka do 18. roku życia
    Wniosek o świadczenie przyznawane w zakresie działalności socjalnej o charakterze sportowo-rekreacyjnym
    Wniosek o świadczenie przyznawane w zakresie działalności socjalnej o charakterze kulturalno-oświatowym
    Oświadczenie o spełnianiu kryterium socjalnego wymaganego przy ubieganiu się o świadczenie z ZFŚS
    Wniosek zakładowej organizacji związkowej o utworzenie ZFŚS u pracodawcy zatrudniającego od 20 do 49 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty
    Powołanie członków komisji socjalnej u pracodawcy
    Umowa o prowadzenie wspólnej działalności socjalnej
    Informacja dla pracowników o nietworzeniu ZFŚS u pracodawcy, u którego nie funkcjonuje regulamin wynagradzania, ale ZFŚS był tworzony w latach poprzednich (zatrudniającego poniżej 50 pracowników)
    Protokół dodatkowy do układu zbiorowego w sprawie nietworzenia funduszu
    Wniosek o zarejestrowanie protokołu dodatkowego do zakładowego układu zbiorowego pracy
    Informacja dla pracowników o nietworzeniu ZFŚS i niewypłacaniu świadczenia urlopowego
    Aneks do regulaminu wynagradzania w sprawie nietworzenia ZFŚS
    Porozumienie z reprezentatywnymi związkami zawodowymi w sprawie zawieszenia tworzenia i funkcjonowania ZFŚS w okresie epidemii COVID-19 (dla pracodawców, u których zapisy o ZFŚS nie znajdują się w regulaminie wynagradzania)
    Porozumienie z reprezentatywnymi związkami zawodowymi w sprawie zawieszenia tworzenia i funkcjonowania ZFŚS w okresie epidemii COVID-19 (dla pracodawców, u których zapisy o ZFŚS znajdują się w regulaminie wynagradzania)
    Porozumienie z reprezentatywnymi związkami zawodowymi w sprawie zawieszenia dokonywania odpisu podstawowego na ZFŚS w okresie epidemii COVID-19 (dla pracodawców, u których zapisy dotyczące odpisu podstawowego znalazły się w regulaminie wynagradzania)
    Porozumienie z reprezentatywnymi związkami zawodowymi w sprawie zawieszenia dokonywania odpisu podstawowego na ZFŚS w okresie epidemii COVID-19 (dla pracodawców, u których zapisy dotyczące odpisu podstawowego nie znalazły się w regulaminie wynagradzania)
    Porozumienie z reprezentatywnymi związkami zawodowymi w sprawie zawieszenia wypłat świadczenia urlopowego u pracodawcy w okresie epidemii COVID-19 (dla pracodawców, którzy nie mają obowiązku tworzenia ZFŚS)
    Informacja dla pracowników o niestosowaniu zapisów regulaminu wynagradzania ustalających wyższą wysokość odpisu na ZFŚS w okresie epidemii COVID-19
    Zarządzenie pracodawcy w sprawie zawieszenia wykonywania działalności socjalnej w okresie pandemii COVID-19 (pracodawca, u którego nie działają związki zawodowe)
    Zasady corocznego przeglądu danych osobowych gromadzonych na potrzeby ZFŚS
    Preliminarz zakładowego funduszu świadczeń socjalnych
    Wzór pozwu o przekazanie należnych środków na ZFŚS
    Klauzula informacyjna RODO dla osoby uprawnionej ubiegającej się o świadczenie z ZFŚS
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Praca zdalna po zmianach z 2023 r. Zasady wprowadzania i stosowania, przykłady, wzory zapisów w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Praca zdalna po zmianach z 2023 r. Zasady wprowadzania i stosowania, przykłady, wzory zapisów
Praca zdalna W książce Praca zdalna po zmianach z 2023 r. Zasady wprowadzania i stosowania, przykłady, wzory zapisów znajdują się najważniejsze inform...
Cena: 95,00zł
Książka Przewodnik po zamówieniach publicznych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Przewodnik po zamówieniach publicznych
Zamówienia publiczne Jak wybrać właściwy tryb prowadzenia postępowania? W jaki sposób liczyć i dokumentować terminy? Kiedy występuje obowiązek powoływ...
Cena: 119,00zł
... jest pusty