Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Rodzice w pracy Poradnik dla pracodawcy. Prawo pracy, ubezpieczenia społeczne, wzory dokumentów (z suplementem elektronicznym)

Książka Rodzice w pracy Poradnik dla pracodawcy. Prawo pracy, ubezpieczenia społeczne, wzory dokumentów (z suplementem elektronicznym) w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

ODDK


Wydanie:  2
Rok wydania:  

2023


Ilość stron:  340
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-7804-979-1
Cena: 226zł
Opis
Kompleksowe i praktyczne omówienie wszystkich aspektów związanych z zatrudnianiem rodziców – komentarze do przepisów, wskazówki, podpowiedzi, wzory dokumentów pomocne dla każdego pracodawcy.
 
Uwzględnia rewolucyjne zmiany w urlopach rodzicielskich i zasiłkach ZUS wprowadzone w 2023 r.
 
Poszczególne rozdziały skupiają się na przedstawieniu problematyki zatrudniania kobiet w ciąży i rodziców wychowujących małe dzieci, prac wzbronionych kobietom, w tym także ciężarnym, czasu pracy czy ochrony osób wychowujących małe dzieci przed wypowiedzeniem i rozwiązaniem stosunku pracy.
 
Szczegółowo omówione zostały uprawnienia do urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego i wychowawczego: od wymiaru tych urlopów, poprzez możliwości dzielenia się uprawnieniami do tych urlopów między rodzicami i innymi osobami, po łączenie tych urlopów e z równoczesnym świadczeniem pracy.. Wyjaśniono również kwestie związane z zasiłkami z ubezpieczenia w razie choroby i macierzyństwa przysługującymi w tych okresach.
 
W  poradniku przedstawiono także uprawnienia związane z prawem do korzystania z urlopów okolicznościowych, zwolnień od pracy związanych z wychowywaniem dzieci oraz do zasiłku opiekuńczego przysługującego na dziecko lub na innego członka rodziny w okresach, w których wymagają oni osobistej opieki świadczonej przez pracowników lub ubezpieczonych, posiadających inny tytuł do ubezpieczenia chorobowego niż stosunek pracy.
 
Każdemu zagadnieniu towarzyszy lista pytań i odpowiedzi – są to rzeczywiste problemy pojawiające się na szkoleniach dla osób zajmujących się sprawami pracowniczymi.
 
Zaletą publikacji jest bogaty zbiór wzorów dokumentów –  wniosków i oświadczeń –  które ułatwią codzienną pracę działów kadrowych. Wszystkie wzory  zawarte są w suplemencie elektronicznym w pełni edytowalnej formie (format MS Word). Plik suplementu można pobrać przez Internet, postępując zgodnie z instrukcją zamieszczoną w książce; zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows.
 
Publikacja uwzględnia stan prawny na wrzesień 2023 r.
... jest pusty