Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Wpływ procesów globalizacyjnych na polskie prawo karne

Książka Wpływ procesów globalizacyjnych na polskie prawo karne w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Nowak Celina


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Monografie
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  420
Oprawa:  twarda
Format:  B6
ISBN:  
978-83-264-3487-7
Cena: 82zł
Nakład wyczerpany
Opis
Stan prawny publikacji Wpływ procesów globalizacyjnych na polskie prawo karne autorstwa Celiny Nowak to 1.09.2014 r.

Monografia Wpływ procesów globalizacyjnych na polskie prawo karne przedstawia kompleksową i wielopłaszczyznową analizę oraz ocenę dotychczasowego wpływu procesów globalizacyjnych na prawo karne, w tym polskie prawo karne.

Zasadnicza część zagadnień zaprezentowanych w książce Wpływ procesów globalizacyjnych na polskie prawo karne dotyczy procesu umiędzynarodowienia prawa karnego - w ujęciu teoretycznym i na przykładzie prawa polskiego. Szczegółowo omówiono zmiany polskiego kodeksu karnego od czasu jego wejścia w życie w perspektywie mieszania się systemów prawnych na świecie. Zawarte w opracowaniu Wpływ procesów globalizacyjnych na polskie prawo karne rozważania odnoszące się do wpływu globalizacji na prawo karne oraz do teorii umiędzynarodowienia mają dużą wartość z punktu widzenia oceny prawa krajowego i krajowej polityki kryminalnej, zaś analiza procesu zmiany prawa krajowego stanowi ilustrację zjawisk składających się na globalny trend przeobrażeń systemów prawnych.

Publikacja Wpływ procesów globalizacyjnych na polskie prawo karne przeznaczona jest zarówno dla praktyków prawa - sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, jak i dla przedstawicieli nauki.

Celina Nowak - doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Akademii Leona Koźmińskiego i Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk; ukończyła studia podyplomowe na Université Paris I Panthéon-Sorbonne; stypendystka rządu francuskiego i włoskiego, a także kilkakrotnie Towarzystwa im. Maxa Plancka; laureatka I nagrody za rozprawę doktorską w konkursie czasopisma "Państwo i Prawo" na najlepsze prace doktorskie i habilitacyjne (2008 r.) oraz nagrody głównej w konkursie Prezydenta RP "Polskie wyzwania: państwo - tożsamość - rozwój" na najlepszą pracę doktorską w kategorii "Funkcjonowanie państwa i jego instytucji" za doktorat pt. "Korupcja w polskim prawie karnym na tle uregulowań międzynarodowych" (2009 r.); Sekretarz Generalny Towarzystwa Badawczego Prawa Europejskiego; członek Rady Dyrekcyjnej Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Karnego (AIDP). Jest autorką i redaktorką licznych publikacji naukowych z zakresu polskiego, międzynarodowego i europejskiego prawa karnego.

Księgarnia Ekonomiczno-Prawnicza ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca monografię Wpływ procesów globalizacyjnych na polskie prawo karne.
Nakład wyczerpany
... jest pusty