Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Warunkowe umorzenie postępowania karnego

Książka Warunkowe umorzenie postępowania karnego w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Cena: 69zł
Nakład wyczerpany
Opis


Wydanie 1
Autorzy:Tomasz Kozioł
Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska - OFICYNA , 2009
Oprawa: oprawa twarda , Format: A5 , s. 280
Stan prawny: 1.04.2009
Cena: 69.00 zł.Stan prawny na 1.04.2009

Prezentowana publikacja poświęcona jest tematyce warunkowego umorzenia postępowania karnego - instytucji, która w praktyce wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych znajduje zastosowanie w kilkudziesięciu tysiącach spraw rocznie, jednak pod rządami kodyfikacji z 1997 r. nie stanowiła jeszcze przedmiotu szerszego opracowania. Autor dokonuje zwięzłej charakterystyki warunkowego umorzenia jako środka reakcji karnej na przestępstwo oraz przedstawia kluczowe zagadnienia związane ze stosowaniem go w praktyce, czerpiąc w tym zakresie z dotychczasowego dorobku doktryny i judykatury, jak również prezentując własne propozycje rozwiązań rysujących się na tym tle dylematów.

Zaletą niniejszej monografii jest wykorzystanie przy jej tworzeniu wyników badań empirycznych, obejmujących analizę kilkuset spraw karnych zakończonych warunkowym umorzeniem postępowania, co pozwala na zaakcentowanie zagadnień nasuwających kontrowersje i problemy w praktyce.

Adresaci:

Książka adresowana jest przede wszystkim do praktyków wymiaru sprawiedliwości, jednak może zainteresować również przedstawicieli doktryny prawa i procesu karnego, dla których stanowić będzie syntetyczne kompendium aktualnego stanu wiedzy o omawianej instytucji oraz interesujący punkt wyjścia do pogłębionych nad nią badań.

Nakład wyczerpany
... jest pusty