Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustrój organów ochrony prawnej Część szczegółowa Wydanie 5

Książka Ustrój organów ochrony prawnej Część szczegółowa Wydanie 5 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Bodio Joanna, Demendecki Tomasz


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  5
Seria:  Akademicka Prawo
Rok wydania:  

2016


Ilość stron:  512
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-264-9539-7
Cena: 55zł
Nakład wyczerpany
Opis
Stan prawny: 15 listopada 2015 r. z uwzględnieniem zmian, które wejdą w życie 1 stycznia 2016 r.

W publikacji przedstawiono klasyfikację organów ochrony prawnej oraz omówiono zasady organizacji, działania i kompetencji poszczególnych organów rozstrzygających, pojednawczych, kontroli legalności i pomocy prawnej. Zawarto ich zwięzłą charakterystykę z uwzględnieniem osobistego charakteru świadczonych przez nie usług, specjalistycznej wiedzy, niezależności zawodowej i etosu zawodowego przejawiającego się w zaufaniu publicznym.

Autorzy przybliżyli także kwestie niezawisłości sędziów, niezależności sądów, zasad działania i organizacji prokuratury oraz funkcjonowania innych zawodów prawniczych i pozaprawniczych, z uwzględnieniem najnowszych zmian w ustawodawstwie i orzecznictwie.

Istotne zmiany legislacyjne, które zaszły od czasu poprzedniego wydania, jak również bogate orzecznictwo - zwłaszcza Trybunału Konstytucyjnego - dotyczące organów ochrony prawnej, a także pojawienie się nowych organów zaliczanych do przedmiotowej kategorii spowodowały konieczność przygotowania piątego wydania, uwzględniającego stan prawny na dzień 15 listopada 2015 r. W publikacji omówiono ponadto zmiany, które wejdą w życie 1 stycznia 2016 r.

Opracowanie stanowi pomoc dydaktyczną dla studentów studiów prawniczych i administracyjnych szkół wyższych, a także przydatne źródło wiedzy dla aplikantów przygotowujących się do egzaminu z zakresu ustroju organów ochrony prawnej i organizacji wymiaru sprawiedliwości.

Autorzy w pracy nad książką wykorzystali zarówno wiedzę praktyczną, jak i doświadczenie dydaktyczne wynikające z prowadzenia zajęć z przedmiotu "Ustrój organów ochrony prawnej".
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz
Stan prawny na 1.08.2010 r.Niniejsze opracowanie nawiązuje w swej formie do komentarzy z okresu międzywojennego. Oprócz analizy przepisów prawa p...
Cena: 269,00zł
Książka Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz 2017 Wydanie 7 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz 2017 Wydanie 7
Komentarz 2017 do kodeksu postępowania cywilnego pod redakcją Andrzeja Jakubeckiego Składające się z dwóch tomów opracowanie Kodeks postępowania cywil...
Cena: 219,00zł
... jest pusty