Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zabezpieczenie umów i biznesu Praktyczny poradnik z wzorami dokumentów (z suplementem elektronicznym)

Książka Zabezpieczenie umów i biznesu Praktyczny poradnik z wzorami dokumentów (z suplementem elektronicznym) w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

ODDK


Rok wydania:  

2022


Ilość stron:  272
Oprawa:  miękka klejona
Format:  B5
ISBN:  
978-83-7804-986-9
Do pobrania:
Cena: 219zł
Opis
Każdy przedsiębiorca, nawet ten mikro, mały czy średni (MŚP), może chronić swoje prawne i finansowe interesy z wykorzystaniem przepisów prawa, postanowień umownych czy też odrębnych umów.
 
Dobór odpowiedniego zabezpieczenia jest oczywiście kluczowy, ale przede wszystkim należy wiedzieć, co dokładnie chcemy zabezpieczyć i dlaczego. Ważny jest rodzaj prowadzonej działalności, jej rozmiar, a także środowisko, w którym prowadzimy biznes – specyficzne zasady dotyczą np. działalności e-commerce. Musimy też zastanowić się, czy chcemy zabezpieczyć cały biznes, czy raczej poszczególne transakcje. W pierwszym przypadku nasze działania będą zmierzały do ochrony firmy jako takiej od momentu jej założenia w odpowiedniej formie po zabezpieczenie na wypadek śmierci, a w drugim będą polegały na sprawdzeniu kontrahenta, zabezpieczeniu wykonania umowy oraz zabezpieczeniu otrzymania zapłaty.
 
W prezentowanym poradniku Zabezpieczenie umów i biznesu Praktyczny poradnik z wzorami dokumentów (z suplementem elektronicznym) autorzy (Piotr Kantorowski, Paweł Głąb, Daniel Sobota, Jakub Michalski, Marcin Sierżęga) – prawnicy na co dzień doradzający przedsiębiorcom – omawiają zasadność zastosowania, mechanizm działania, a także formę poszczególnych sposobów zabezpieczenia zarówno całego biznesu, jak i konkretnych umów. Wyjaśniają też wszystkie pozostałe aspekty, które nieraz decydują o skuteczności  ustanowienia danego zabezpieczenia, a następnie możliwości skorzystania z niego. Komentując przepisy prawne regulujące poszczególne instytucje, zwracają też uwagę na istotne, powiązane z nimi kwestie, takie jak np. odpowiedzialność za zobowiązania w różnych typach spółek czy zasady reprezentacji.
 
Poradnik napisany jest w sposób przystępny, językiem zrozumiałym dla przedsiębiorcy, który często samodzielnie prowadzi swoją firmę i na co dzień nie może liczyć na wsparcie rozbudowanego działu prawnego. Dzięki wzorom umów i innych dokumentów, a także licznym podpowiedziom praktycznym książka jest źródłem profesjonalnej wiedzy na temat tego, jak można zabezpieczyć zarówno firmę jako całość, jak i konkretne transakcje, a tym samym znacznie zminimalizować ryzyko niepowodzenia swojego przedsięwzięcia gospodarczego.
... jest pusty