Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej. Komentarz 2013. Wydanie 7

Książka Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej. Komentarz 2013. Wydanie 7 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Kosikowski Cezary


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  7
Seria:  Komentarze LexisNexis
Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  624
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-278-0001-5
Cena: 109zł
Nakład wyczerpany
Opis
Ustawa z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, będąca swego rodzaju kodeksem przedsiębiorców, reguluje zagadnienia związane z podejmowaniem, wykonywaniem i zakończeniem działalności gospodarczej oraz określa zadania organów publicznych w tym zakresie. W siódmym już wydaniu komentarza uwzględniono przede wszystkim zmiany wynikające z tzw. ustaw deregulacyjnych. Dzięki nim pewna część dotychczasowych obowiązków przedsiębiorców została zlikwidowana lub ograniczona. W szczególności zmiany te dotyczą odchodzenia od reglamentacji działalności gospodarczej w formie zezwoleń na rzecz poszerzania kategorii tzw. działalności regulowanej. Ponadto w komentarzu uwzględniono zmiany wielu ustaw szczególnych, do których odwołuje się ustawa o swobodzie działalności gospodarczej. W komentarzu omówiono także przepisy dotyczące Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, które weszły w życie 1 lipca 2011 r i całkowicie zmieniły dotychczasowy system rejestracji działalności gospodarczej w gminach.

Książka Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej. Komentarz 2013. Wydanie 7 jest adresowana przede wszystkim do przedsiębiorców, menedżerów, podmiotów świadczących usługi doradcze w sprawach prowadzenia działalności gospodarczej oraz urzędników. Będzie też pomocą dla radców prawnych, adwokatów i doradców podatkowych.

Stan prawny na 1 maja 2013 roku.

Cezary Kosikowski jest profesorem zwyczajnym nauk prawnych, doktorem honoris causa Uniwersytetu im. P.J. Šafarika w Koszycach. Specjalizuje się w prawie finansowym i publicznym prawie gospodarczym. Od lat jest zastępcą redaktora naczelnego „Państwa i Prawa” oraz redaktorem naukowym Wydawnictwa Temida 2 w Białymstoku.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Finanse samorządowe 2008. 410 pytań i odpowiedzi w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Finanse samorządowe 2008. 410 pytań i odpowiedzi
Wydanie 3 Autorzy: Cezary Kosikowski (red.) Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska - ABC , Warszawa , 2008 Stan pr...
Cena: 129,00zł
Książka System prawa finansowego. TOM I. Teoria i nauka prawa finansowego w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
System prawa finansowego. TOM I. Teoria i nauka prawa finansowego
Przygotowując cztery tomy "Systemu prawa finansowego", założyliśmy, że opracowanie to powinno: 1. umożliwić zrozumienie prawa finansowego i j...
Cena: 179,00zł
Książka Finanse samorządowe. 580 pytań i odpowiedzi w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Finanse samorządowe. 580 pytań i odpowiedzi
Książka jest kompendium wiedzy o regulacjach prawnych dotyczących finansów samorządowych oraz o problemach pojawiających się w praktyce i sposobac...
Cena: 145,00zł
... jest pusty