Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Opinie w Nokaut.pl
Kategorie
Partnerzy
lex-portal.pl
opineo.pl
allegro.pl
bokeo.pl
noveno.pl
rachunkowosc.com.pl

sklepy internetowe

Katalog sklepów Dedo

beckinfobiznes.pl

baza-wiedzy.pl

ikep.pl
Tagi
księgarnia ekonomiczna, książki ekonomiczne, księgarnia prawnicza, leksykon vat, kodeks pracy, plan kont, kodeks cywilny, zakładowy plan kont,ordynacja podatkowa

Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską. Komentarz TOM 3

Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską. Komentarz TOM 3

Autorzy:  Kornobis-Romanowska Dagmara, Wróbel Andrzej
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Wydanie:  1
Seria:  DUŻE KOMENTARZE LEX
Rok wydania:  2010
Ilość stron:  1176
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  978-83-264-0188-6
Cena: 229.00zł
Opis

Stan prawny na 30.11.2009 r.

Niniejsza publikacja, będąca ostatnim tomem dzieła zbiorowego, zawiera komentarze do art. 189-314 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską. Jej ukazanie się na rynku zbiega się w czasie z reforma Unii Europejskiej i wejściem w życie Traktatu o Unii Europejskiej oraz Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej podpisanego w Lizbonie w dniu 13 grudnia 2007 r. Z tego powodu każdy z komentowanych przepisów zawiera odniesienie do Traktatu lizbońskiego wraz ze wskazaniem zakresu, charakteru i kierunku zmian.

W książce zamieszczone są obszerne omówienia przepisów dotyczących ustroju i zasad działania instytucji Wspólnoty, w tym Parlamentu Europejskiego, Rady, Komisji, Trybunału Sprawiedliwości, Trybunału Obrachunkowego, Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, Komitetu Regionów i Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Analizie poddano również regulacje prawne o pierwszorzędnym znaczeniu dla funkcjonowania systemu prawnego Unii Europejskiej, takie jak źródła prawa, procedury prawodawcze i skargi wnoszone do Trybunału Sprawiedliwości. Omówione zostały również przepisy dotyczące umów międzynarodowych i stowarzyszeniowych, traktowania narodowego udziałów w kapitale spółek, prawa własności w państwach członkowskich, finansów Wspólnoty i inne. Komentarze są opracowane na podstawie obszernego materiału normatywnego oraz orzecznictwa sadów wspólnotowych i krajowych, a także bogatej literatury polskiej i zagranicznej.

Niniejszy tom jest wspólnym dziełem 26 autorów - wybitnych specjalistów z zakresu prawa Unii Europejskiej, znawców zarówno teorii i dogmatyki prawa unijnego, jak i praktyki stosowania tego prawa oraz prawa polskiego. Autorzy i redaktorzy są przekonani, że opracowanie spełni oczekiwania pracowników nauki i praktyków stosowania prawa, w tym zwłaszcza sędziów i osób świadczących pomoc prawna, a to dzięki rzetelnej i wszechstronnej informacji o stanie prawa europejskiego oraz zasadach i trybie jego stosowania w polskich sadach i urzędach.

Inne pozycje tego autora
... jest pusty