Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Skuteczne rozwiązanie stosunku pracy z pracownikiem

Książka Skuteczne rozwiązanie stosunku pracy z pracownikiem w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Sochacka Kalina


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Wydanie:  1
Seria:  Biblioteka Monitora Prawa Pracy
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  84
Oprawa:  miękka
ISBN:  
978-83-255-4087-6
Cena: 39zł
Opis

Serię BIBLIOTEKA MONITORA PRAWA PRACY stanowią opracowania wyczerpująco prezentujące wybrane zagadnienia z zakresu prawa pracy lub ubezpieczeń społecznych.

Niniejszy poradnik kierowany jest w szczególności do pracodawców, menedżerów, którzy w imieniu pracodawcy kierują pracownikami zatrudnionymi w organizacji, oraz pracowników działów HR, odpowiedzialnych za kadrę pracowniczą. Stanowi on połączenie wiedzy z zakresu prawa pracy oraz zarządzania personelem.

Pracodawcę i pracownika w rozumieniu Kodeksu pracy łączy tzw. stosunek pracy. Oprócz rekrutacji, w wyniku której następuje nawiązanie stosunku pracy, w organizacji często zachodzi potrzeba przeprowadzenia procesu derekrutacji, a ten z kolei nie powinien być sprowadzany wyłącznie do ograniczania liczby zatrudnionych pracowników. W poradniku omówiono ten proces i wskazano na możliwości dostępne pracodawcy. Zdefi niowano także wypowiedzenie umowy o pracę oraz warunki, które dokument ten musi spełniać, aby nie uchybiać przepisom prawa pracy, Ponadto przedstawiono etapy przeprowadzania zwolnień dokonywanych na podstawie ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

Zarówno derekrutacja, jak i wypowiedzenie umowy o pracę oraz zwolnienia grupowe są zagadnieniami bardzo obszernymi. Publikacja ma stanowić swego rodzaju mini przewodnik po tych procesach – wskazuje, które etapy należy uwzględnić, czego można się spodziewać, czego należy przestrzegać w trakcie prowadzenia derekrutacji. Jest również podsumowaniem przepisów prawa pracy, które powinny być przestrzegane, jeżeli pracodawca nie chce narazić się na sprawy o odszkodowanie z powodu nieuzasadnionego lub niezgodnego z prawem wypowiedzenia umowy o pracę. Ponadto omówiono pozaprawną stronę komunikowania decyzji o wypowiedzeniu, czyli rozmowę separacyjną, która nie została nigdzie skodyfikowana i opiera się wyłącznie na zasadach etyki i kultury.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Wynagrodzenia. Praktyczne sposoby rozwiązywania problemów w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Wynagrodzenia. Praktyczne sposoby rozwiązywania problemów
Jedyna na polskim rynku wydawniczym publikacja pozwalająca prześledzić wszystkie etapy tworzenia oraz usprawniania systemu wynagrodzeń.Zbudowanie syst...
Cena: 65,00zł
... jest pusty