Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Rozkład pożycia a możliwość pojednania małżonków w procesie o rozwód

Książka Rozkład pożycia a możliwość pojednania małżonków w procesie o rozwód w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Sawczuk-Skibińska Karolina


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Seria:  Monografie Prawnicze
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  344
ISBN:  
978-83-255-8908-0
Do pobrania:
Cena: 102zł
Nakład wyczerpany
Opis

Karolina Sawczuk-Skibińska Rozkład pożycia a możliwość pojednania małżonków

Prezentowana książka omawia zagadnienia pozytywnych przesłanek rozwodowych oraz środków prawnych o charakterze mediacyjnym. Autorka w sposób szczegółowy omawia problematykę dotyczącą możliwości pojednania małżonków w toku procesu o rozwód, a mianowicie – rozważania mediacyjne, którymi dysponuje sąd rozwodowy.

Autorka analizując orzecznictwo odnoszące się do przedmiotowej problematyki wykorzystuje wyniki przeprowadzonych przez nią badań empirycznych, posiłkuje się również aktualnym dorobkiem nauk psychologicznych w przedmiotowym zakresie.

Omówione zostało również zagadnienie szansy na pojednanie małżonków podczas procesu rozwodowego w świetle wypowiedzi sędziów i mediatorów w toku przeprowadzania z nimi wywiadu pogłębionego oraz na tle porównawczym omówiona została możliwość pojednania małżonków podczas procesu o rozwód w prawie amerykańskim.

Książka Rozkład pożycia a możliwość pojednania małżonków w procesie o rozwód jest polecana przede wszystkim sędziom i mediatorom, którzy mają styczność ze sprawami rozwodowymi, a także pracownikom naukowym, jak również może okazać się pomocna dla rozwodzących się małżonków.

Księgarnia Ekonomiczno-Prawnicza ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca publikację Rozkład pożycia a możliwość pojednania małżonków w procesie o rozwód autorstwa dr Karoliny Sawczuk-Skibińskiej
Nakład wyczerpany
... jest pusty