Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Równość płci w zatrudnieniu

Książka Równość płci w zatrudnieniu w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Szewczyk Helena


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Monografie
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  768
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-8107-027-0
Cena: 143zł
Opis

Książka Równość płci w zatrudnieniu autor Helena Szewczyk

W publikacji przedstawiono problematykę równości płci w zatrudnieniu na tle prawa polskiego oraz międzynarodowego i europejskiego prawa pracy.
Monografia pochyla się nad zagadnieniem nierówności płci w zatrudnieniu oraz jego negatywnych skutkach jak również ma na celu przedstawienie mankamentów polskiej regulacji prawnej w przedmiotowym zakresie i problemów wynikających z praktyki jej stosowania. Stan prawny: 18 grudnia 2016 r.

Publikacja omawia nie tylko pojęcie i konstrukcję prawną równego traktowania i dyskryminację ze względu na płeć w stosunkach pracy, ale uwzględnia również analizę m. in. kwestii związanych z ochroną proceduralną oraz instytucjonalną przed dyskryminacją i nierównym traktowaniem, obowiązków pracodawcy w obrębie równości płci w stosunkach pracy oraz zakres jego odpowiedzialności z racji ich naruszenia.

Ponadto opracowanie zwraca szczególną uwagę na wprowadzone zmiany kodeksu pracy w zakresie prawa antydyskryminacyjnego, wprowadzone w celu dostosowania prawa polskiego do prawa unijnego, między innymi dokonano analizy aktualnego brzmienia art. 176 kodeksu pracy, dotyczącego zakazu zatrudniania kobiet przy pracach uciążliwych i szkodliwych dla zdrowia, albowiem ustawodawca wskazuje w komentowanym przepisie, iż nie będzie on już obejmował co do zasady wszystkich pracownic, ale ograniczony zostanie wyłącznie do kobiet będących w ciąży i karmiących piersią.

Publikacja zainteresuje w szczególności praktyków zajmujących się interpretacją i stosowaniem przepisów prawa pracy jak i skierowana jest do adwokatów, radców prawnych i sędziów.
Inne pozycje tego autora
... jest pusty