Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Mobbing w ujęciu psychologiczno-prawnym

Książka Mobbing w ujęciu psychologiczno-prawnym w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Najda Magdalena, Romer Teresa


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Seria:  Monografie
Rok wydania:  

2010


Ilość stron:  288
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
9788376204772
Cena: 79zł
Nakład wyczerpany
Opis
Mobbing w ujęciu psychologiczno-prawnym to publikacja, w której zjawisko mobbingu, w niektórych krajach określane jako bullying, jest oceniane przez pryzmat konkretnych spraw sądowych przez psychologa oraz prawnika. Interdyscyplinarne ujęcie mobbingu wynika z faktu, że jest on kategorią prawną, ale równocześnie jest nieodłącznym elementem psychiki ludzkiej – dotyka on psychiki ofiary, psychiki prześladowcy oraz pozostałych, czynnych lub biernych, „uczestników” dręczenia. Bez głębszego zrozumienia mechanizmów psychologicznych leżących u podstaw tego zjawiska rozstrzygnięcie sporu o mobbing nie jest możliwe.

Książka jest przeznaczona dla sędziów orzekających w sprawach z zakresu prawa pracy, biegłych wydających opinie, a ze względu na powszechność występowania zjawiska także dla pracowników i pracodawców jako stron stosunku pracy, którzy mogą stać się mobberami lub osobami mobbingowanymi.

Maria Teresa Romer – sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, z wieloletnim do-świadczeniem orzeczniczym w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych; autorka komentarzy z zakresu prawa pracy; ekspert Unii Europejskiej i Rady Europy do spraw sądownictwa.

Magdalena Najda – ukończyła psychologię i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe na wydziale Political & Social Sciences w European University Institute we Florencji; w latach 1987–2001 pracownik naukowy Wydziału Psychologii UW; obecnie pracownik Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury; współautorka książek z zakresu psychologii w prawie.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Wzory pism z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Wzory pism z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych
Teresa Romer, Dominik Wajda Cena: 149,00 zł Wydawca: LexisNexis Rok: 2008 Rodzaj: Książka dla praktyków Wydanie: I Stron: ...
Cena: 149,00zł
Książka Prawo pracy. Komentarz 2012. Wydanie 5 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawo pracy. Komentarz 2012. Wydanie 5
Zaletą książki Prawo pracy. Komentarz jest to, że Autorka omawia nie tylko przepisy Kodeksu pracy, lecz także przepisy wszystkich aktów prawnych, do k...
Cena: 219,00zł
... jest pusty