Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Kompendium BHP Tom 1 Poradnik dla służby bhp i pracodawców + płyta CD z wzorami dokumentów

Książka Kompendium BHP Tom 1 Poradnik dla służby bhp i pracodawców + płyta CD z wzorami dokumentów w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka


Rok wydania:  

2020


Ilość stron:  444
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-269-8945-2
Cena: 159zł
Opis

Bezpieczeństwo i Higiena Pracy

Publikacja Kompendium bhp tom 1 porusza zagadnienia związane ze szkoleniami bhp, służby bhp, wypadków przy pracy, oceny ryzyka zawodowego, pierwszej pomocy, ochrony ppoż. Zawiera także niezbędne wzory dokumentów dotyczące omawianych zagadnień.

Kompendium bhp to poradnik, który przedstawia najważniejsze aspekty dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy w oparciu o obowiązujące przepisy, dokumenty, wskazówki niezbędne w codziennej pracy służby bhp. Znajdziesz tu m.in. praktyczne przykłady wyjaśniające zastosowanie przepisów dotyczących bhp; orzecznictwo sadów, szczególnie pomoce w procesie postępowania powypadkowego. Przytoczone orzeczenia sądów ułatwiają np. kwalifikację zdarzeń wypadkowych, rozstrzygając m.in. kwestie kiedy mamy doczynienia z wypadkiem przy pracy a kiedy z wypadkiem w drodze do/z pracy. W poradniku znajdziesz też informacje dotyczące szkoleń bhp, np. które szkolenie bhp może być przeprowadzone w formie e-learningu. Publikacja ta stanowi również swojego rodzaju podręcznik dla służby bhp szczególnie w zakresie jej obowiązków. Zawiera również wskazówki odnoszące się do metodyki szkoleń oraz kształtowania właściwych postaw i zachowań w zakresie bhp. W „Kompendium bhp” omawiana jest również szczegółowo tematyka ochrony przeciwpożarowej w firmach.

-Praktyczne wskazówki w zakresie szkoleń bhp, dzięki którym będziesz mieć pewność, że organizowane i przeprowadzone przez Ciebie szkolenia bhp odpowiadają wymaganiom określonym w przepisach.
-Najważniejsze informacje dotyczące zadań służby bhp oraz roli jej pracowników, które pomogą Ci kształtować Twój wizerunek i autorytet.
-Orzecznictwo sądów pomagające właściwie przeprowadzić postępowanie powypadkowe, zakwalifikować wypadek.
-Pomoc, krok po kroku, w przeprowadzeniu oraz udokumentowaniu oceny ryzyka zawodowego, oraz praktyczna lista kontrolna, która ułatwi sprawdzenie poprawności procedury oceny ryzyka zawodowego.
-Zdjęcia i schematy oraz opisy procedur udzielania pierwszej pomocy z całą pewnością ułatwią przygotowanie materiałów do omówienie zagadnień z tej tematyki podczas szkoleń bhp.
-Bardzo szeroko mówiona tematyka dotyczą ochrony przeciwpożarowej pozwoli na prawidłową realizację obowiązków z tego zakresu w firmach.

W książce przeczytasz m. in. o:
    szkoleniach wstępnych i okresowych,
    jak powinno wyglądać szkolenie bhp w formie e-learningu,
    odpowiedzialności karnej służby bhp,
    prowadzeniu trudnych rozmów z pracownikami,
    tym jak motywować do bezpiecznej pracy,
    tym jak efektywnie szkolić,
    sposobach na prawidłowe wypełnienie statystycznej karty wypadku,
    zasadach i metodach oceny ryzyka zawodowego,
    profilaktyce ryzyka zawodowego,
    identyfikacji zagrożeń i oceny ryzyka,
    podstawowych zasadach udzielania pierwszej pomocy,
    w jaki sposób postępować w przypadku ran, oparzeń urazów kończyn, głowy i kręgosłupa,
    obowiązkach pracowników w zakresie ochrony ppoż,
    wymogach bezpieczeństwa pożarowego w firmie,
    podręcznym sprzęcie gaśniczym,
    skutecznym systemie ochrony ppoż w firmie,
    przygotowaniu do kontroli Państwowej Straży Pożarnej.  

Kompendium bhp to poradnik, który przedstawia najważniejsze aspekty dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy na podstawie obowiązujących przepisów, dokumentów. Znajdziesz tu też wskazówki niezbędne w codziennej pracy służby bhp.
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka BHP w praktyce 2020 Wydanie 18 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
BHP w praktyce 2020 Wydanie 18
BHP 2020  Poradnik BHP w praktyce autorstwa Bogdana Rączkowskiego - wieloletniego Inspektora Państwowej Inspekcji Pracy, to kompendium wiedzy na temat...
Cena: 195,00zł
Książka Substancje niebezpieczne BHP w pytaniach i odpowiedziach w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Substancje niebezpieczne BHP w pytaniach i odpowiedziach
W książce Substancje niebezpieczne BHP w pytaniach i odpowiedziach przedstawiamy odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące substancji chem...
Cena: 69,00zł
Książka Szkolenie wstępne bhp Instruktaż ogólny Wydanie 5 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Szkolenie wstępne bhp Instruktaż ogólny Wydanie 5
Do podstawowych obowiązków ciążących na pracodawcy należy przeszkolenie pracownika – przed dopuszczeniem go do pracy – w zakresie bezpiecz...
Cena: 55,00zł
Książka Kalendarz BHP 2021 format A5 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Kalendarz BHP 2021 format A5
Kalendarz 2021 Bezpieczeństwo i Higiena PracyKalendarz BHP 2021 to praktyczne rady i podpowiedzi dotyczące codziennych zadań i problemów służb bhp.&nb...
Cena: 69,00zł
... jest pusty