Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Kodeks karny. Komentarz 2015. Wydanie 4

Książka Kodeks karny. Komentarz 2015. Wydanie 4 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Filar Marian


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  4
Seria:  KOMENTARZE
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  1752
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  
978-83-264-8502-2
Cena: 249zł
Nakład wyczerpany
Opis
Wydawnictwo Wolters Kluwer wydało obszerny komentarz do ustawy kodeks karny pod redakcją Mariana Filara. Stan prawny książki Kodeks karny. Komentarz 2015. Wydanie 4 to 1 listopada 2014 r.

Kodeks karny. Komentarz pod redakcją Mariana Filara to znakomite, obszerne i szczegółowe opracowanie, adresowane zarówno do sędziów, prokuratorów, adwokatów, jak i innych pracowników szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości. Publikacja ta będzie wartościową pozycją dla pracowników naukowych w dziedzinie prawa karnego, a ze względu na zwartą i usystematyzowaną konstrukcję także niezwykle cenną pomocą dla aplikantów.

W Komentarzu uwzględniono wszelkie dotychczasowe zmiany ustawodawcze, przede wszystkim wprowadzone przez ustawę z 4 kwietnia 2014 r. w zakresie przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, w tym zagadnienia związane ze zmianą trybu ich ścigania, a także zasygnalizowano obszary, w których zmiany wejdą w życie w 2015 r. w wyniku nowelizacji z 2013 r.

Ustawodawca zmienił także m.in. przepisy dotyczące przedawnienia karalności przestępstw popełnionych na szkodę małoletniego oraz przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu. W perspektywie kwartału w życie wejdą przepisy normujące instytucję umorzenia postępowania na wniosek pokrzywdzonego oraz zmieniające przesłanki formalne stosowania środków związanych z poddaniem sprawcy próbie.

W porównaniu do poprzedniego wydania niektóre przepisy skomentowano na nowo, inne wzbogacono o dalsze rozważania. W istotny sposób uzupełniono wykaz orzecznictwa oraz dodano węzłowe pozycje piśmiennicze.

Pod przepisami Kodeksu karnego zamieszczone są zarówno uwagi autorskie, jak i kluczowe dla tych przepisów orzecznictwo sądowe, zwłaszcza najnowsze. Ponadto w poszczególnych rozdziałach znajdują się obszerne wykazy literatury poświęconej omawianym w nich problemom.

Autorzy Komentarza - teoretycy i praktycy - to wybitni specjaliści w dziedzinie prawa karnego, zwłaszcza zagadnień szczegółowo przez nich opracowanych. MARIAN FILAR - jest profesorem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, autorem licznych prac i wydawnictw książkowych z dziedziny prawa karnego, polityki kryminalnej, lekarskiego prawa karnego, ekspertem Organizacji Narodów Zjednoczonych w dziedzinie zapobiegania i kontroli przestępczości, posłem na Sejm VI kadencji.

Księgarnia Ekonomiczna i Prawnicza www.ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca książkę Kodeks karny. Komentarz 2015. Wydanie 4
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Zagadnienia ogólne prawa karnego. Tom 1 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Zagadnienia ogólne prawa karnego. Tom 1
System Prawa Karnego – dzieło naukowe przedstawiające w jedenastu tomach całość systemu polskiego prawa karnego. Przygotowany z wielką starannoś...
Cena: 249,00zł
Książka Kodeks karny Komentarz 2016 Wydanie 5 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Kodeks karny Komentarz 2016 Wydanie 5
Stan prawny: 23 maja 2016 r.Kodeks karny. Komentarz pod redakcją Mariana Filara to kanon literatury karnistycznej zawierający konkretne propozycje roz...
Cena: 269,00zł
... jest pusty