Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Inwentaryzacja rachunkowość podatki i gospodarka finansowa w jednostkach sektora finansów publicznych

Książka Inwentaryzacja rachunkowość podatki i gospodarka finansowa w jednostkach sektora finansów publicznych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Biblioteka Rachunkowości Budżetowej, Podatków i Finansów Publicznych
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  242
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-8096-6
Cena: 59zł
Opis
Stan prawny: 1 czerwca 2015 r.

Wszystkie publikacje z serii Biblioteka Rachunkowości Budżetowej, Podatków, Finansów Publicznych zostały przygotowane z myślą o księgowych jednostek sektora finansów publicznych, pracujących m.in. w jednostkach samorządu terytorialnego, jednostkach budżetowych oraz samorządowych zakładach budżetowych.

Tematem przewodnim publikacji jest inwentaryzacja w jednostkach sektora finansów publicznych. Aby ułatwić Państwu zaplanowanie procedury inwentaryzacji w waszych jednostkach, przygotowaliśmy zestaw potrzebnych informacji oraz przydatne wzory dokumentów, takie jak:
    zarządzenie w sprawie wprowadzenia instrukcji inwentaryzacyjnej,
    plan inwentaryzacji,
    instrukcja inwentaryzacyjna,
    zarządzenie w sprawie przeprowadzenia inwentaryzacji,
    harmonogram inwentaryzacji.

Książka zawiera omówienie najnowszych zmian legislacyjnych odnoszących się do sprawozdawczości budżetowej oraz finansów publicznych. W pracy przedstawiono nowe zasady lokowania wolnych środków w jednostkach sektora finansów publicznych - ze szczególnym uwzględnieniem depozytów Ministra Finansów - oraz w jednostkach samorządu terytorialnego.

Bardzo istotnym elementem publikacji jest część poświęcona podatkom, w szczególności problematyce podatku VAT w gminach. W opracowaniu zamieszczono komentarze na temat odliczania podatku VAT od wydatków inwestycyjnych w gminach, zmian w zakresie odliczania podatku VAT w jednostkach samorządu terytorialnego, zadań wł asnych gminy czy gminnych parkingów w odniesieniu do podatku VAT.

Aby przybliżyć Państwu konkretne, gotowe rozwiązania problemów, z jakimi księgowi sektora finansów publicznych spotykają się najczęściej, poszczególne rozdziały książki zostały wzbogacone praktycznymi odpowiedziami na pytania.
... jest pusty