Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Bilansowe i podatkowe zamknięcie roku 2023 w instytucjach kultury + wzory do pobrania

Książka Bilansowe i podatkowe zamknięcie roku 2023 w instytucjach kultury + wzory do pobrania w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Rok wydania:  

2024


Ilość stron:  480
Oprawa:  miękka
ISBN:  
978-83-8291-713-0
Cena: 179zł
Opis
Praktyczne wyjaśnienie dotyczące sporządzania sprawozdania finansowego za 2022 r. w instytucjach kultury.

Celem publikacji Bilansowe i podatkowe zamknięcie roku 2022 w instytucjach kultury pod redakcją Teresy Krawczyk jest dostarczenie wytycznych i wyjaśnień związanych z zamknięciem 2022 r. przez Instytucje Kultury oraz z rozliczeniem podatkowym (CIT-8) mającym wpływ na prawidłowe sporządzenie sprawozdania finansowego za 2022 r.

Książka wskazuje nowe regulacje wprowadzone przez KSR 15 „Przychody ze sprzedaży wyrobów, półproduktów, towarów i materiałów" oraz przedstawia wpływ wojny na Ukrainie na sprawozdanie finansowe, jak również wpływ zmian wartości ekonomicznych, w tym stóp procentowych na wycenę w rachunkowości.

Publikacja wskazuje i omawia wiele problemów i zagadnień, które zostały zidentyfikowane przez organy kontrolne gmin, powiatów, województw, oraz NIK i RIO, jako błędnie ujęte w obszarach działalności organizacyjnej, rachunkowej, finansowej przez państwowe i samorządowe Instytucje Kultury. Chodzi tu m.in. o błędy związane z organizacją samorządowej lub państwowej IK, w zakresie łączenia kultury ze sportem, turystyką i rekreacją oraz na dopuszczalną prawem ingerencję organizatora w zakres czynności realizowanych przez IK. Zwrócono również uwagę na błędną identyfikację czynności realizowanych przez IK jako czynności statutowe odpłatne i nieodpłatne oraz prowadzone jako działalność gospodarczą, wskazując na ich niewłaściwą ewidencję rachunkową i podatkową, mającą negatywny wpływ na ostateczne ustalenie wyniku finansowego podmiotu.

W książce przedstawiono jak wypełniać poszczególne wiersze i kolumny sprawozdania finansowego za 2022 r. oraz na przykładzie jak sporządzić formularz podatkowy CIT-8, za 2022 r. Dodatkowo znajdą się w niej liczne przykłady i schematy księgowe, jak również wypełnione dokumenty poprzedzone założeniami liczbowymi.

Książka skierowana jest do księgowych instytucji kultury oraz organów kontrolnych instytucji kultury. Stanowi przydatne narzędzie przy zamknięciu ksiąg rachunkowych za 2022 r.
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Fundacje i stowarzyszenia Zasady funkcjonowania (z suplementem elektronicznym) w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Fundacje i stowarzyszenia Zasady funkcjonowania (z suplementem elektronicznym)
Fundacje i stowarzyszeniaPublikacja Fundacje i stowarzyszenia Zasady funkcjonowania (z suplementem elektronicznym) pomocna będzie w opracowa...
Cena: 159,00zł
Książka Księgowania w instytucjach kultury w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Księgowania w instytucjach kultury
Praktyczne rozwiązania, pomocne przy sporządzaniu sprawozdań finansowowych w instytucjach kultury za 2022 r.Poradnik obejmuje zagadnienia ewidencji ks...
Cena: 159,00zł
Książka Polityka rachunkowości w instytucjach kultury 2024 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Polityka rachunkowości w instytucjach kultury 2024
Polityka rachunkowości 2024  Książka Polityka rachunkowości w instytucjach kultury 2024 to odpowiedzi księgowych i dyrektorów uwzględniające...
Cena: 105,00zł
... jest pusty