Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością. Pozyskiwanie utalentowanych pracowników i ich adaptacja w środowisku pracy

Książka Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością. Pozyskiwanie utalentowanych pracowników i ich adaptacja w środowisku pracy w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Hasse Jim


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  KARIERA
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  260
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-264-1537-1
Cena: 59zł
Opis
Tytuł oryginału: Perfectly Able: How to Attract and Hire Talented People with Disabilities

W książce kompleksowo omówiono kwestię zatrudniania osób z różnego rodzaju niepełnosprawnością, w tym zagadnienia takie jak:

  • sposoby doskonalenia procesu rekrutacji, tak by uwzględniał osoby z niepełnosprawnością,
  • metody pozwalające zidentyfikować utalentowanych kandydatów z niepełnosprawnością, którzy będą mogli realizować swój potencjał w firmie,
  • kształtowanie kultury organizacji przyjaznej niepełnosprawności,
  • przygotowanie stanowiska pracy osób z niepełnosprawnością i wdrażanie ich do pracy,
  • budowanie zintegrowanego, zmotywowanego i efektywnego zespołu.
Książka ma bardzo praktyczną konstrukcję - opisano w niej krok po kroku wszystkie aspekty organizacyjno-prawne związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością. Przy poszczególnych zagadnieniach znajdują się powołania na konkretne polskie przepisy prawne regulujące daną kwestię i przykłady z praktyki dotyczące zatrudniania osób z niepełnosprawnością. Publikacja obala mit, że przystosowanie miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnością i wdrożenie takich osób do pracy w firmie jest kosztowne lub trudne.

Osoby z niepełnosprawnością to często utalentowani i wykształceni ludzie, których potencjał nie jest wykorzystywany przez pracodawców. Mają oni cechy bardzo przydatne w każdej organizacji: są odporni, lojalni, potrafią szybko przystosowywać się do nowych warunków i w twórczy sposób rozwiązywać problemy, są też często znakomitymi mediatorami. Książka zawiera szereg praktycznych wskazówek i informacji pomocnych przy wyszukiwaniu i pozyskiwaniu wartościowych dla firmy, utalentowanych pracowników z niepełnosprawnością oraz zatrudnianiu ich i wdrażaniu do pracy w organizacji.
... jest pusty