Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ustawa o odpadach. Komentarz 2013

Książka Ustawa o odpadach. Komentarz 2013 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Pacek-Łopalewska Aneta


Wydawnictwo:  

PRESSCOM


Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  576
Oprawa:  twarda
ISBN:  
978-83-62723-61-4
Cena: 125zł
Opis
W komentarzu do ustawy o odpadach w praktyczny sposób omówiono regulacje nowej ustawy o odpadach, która weszła w życie 23 stycznia 2013 r. Autorka analizuje obowiązki posiadaczy odpadów, w tym ich wytwórców oraz innych podmiotów odpowiedzialnych za zagospodarowanie odpadów. Szczególny nacisk kładzie na kwestie niewystępujące w poprzednim stanie prawnym, związane m.in. z rozszerzoną hierarchią sposobów postępowania z odpadami czy nowym systemem zezwoleń na ich wytwarzanie i zagospodarowanie.

Czytelnik znajdzie odpowiedzi na konkretne pytania, np.: kiedy dany przedmiot lub substancja mogą utracić status odpadu lub zostać uznane za produkt uboczny, jaka jest pozycja sprzedawcy odpadów i pośrednika w obrocie odpadami, co grozi za nieprawidłowe gospodarowanie odpadami.

Autorka Aneta Pacek-Łopalewska informuje ponadto o nowych regulacjach związanych z planowanym utworzeniem bazy danych o produktach, opakowaniach i gospodarce odpadami (BDO) i o nowym rejestrze podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami. Omawia zmienione zasady dotyczące sprawozdawczości i prowadzenia ewidencji, a także przepisy karne oraz regulacje dotyczące administracyjnych kar pieniężnych.

Opracowanie Ustawa o odpadach. Komentarz 2013 skierowane jest do organów administracji stosujących na co dzień przepisy nowej ustawy oraz przedsiębiorców, których działalność wiąże się z wytwarzaniem odpadów.

Aneta Pacek-Łopalewska – radca prawny, specjalista z zakresu prawa ochrony środowiska. Przeprowadzała liczne analizy ryzyk środowiskowej odpowiedzialności cywilnej, karnej i administracyjnej, doradzając w zakresie możliwych środków naprawczych. Reprezentuje podmioty w sprawach dotyczących naruszania prawa ochrony środowiska w postępowaniach administracyjnych i sądowych.
... jest pusty