Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zarządzanie pasem drogowym

Książka Zarządzanie pasem drogowym w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Durzyńska Magdalena, Suwaj Robert, Zachariasz Igor


Wydawnictwo:  

PRESSCOM


Rok wydania:  

2021


Ilość stron:  281
Oprawa:  twarda
ISBN:  
978-83-66248-44-1
Cena: 119zł
Opis
Jak ukarać podmiot, który bez zezwolenia umieścił przy drodze reklamę lub ogródek piwny? Jakie obowiązki ma zarządca w sytuacji awarii obiektów w pasie drogowym i kiedy może usunąć z niego porzucone pojazdy? W jaki sposób nakazać przywrócenie pasa drogowego do stanu poprzedniego?

Ciągle nowelizowana ustawa o drogach publicznych wciąż rodzi wiele pytań, powodując tym samym rozbieżności interpretacyjne i utrudniając pracę zarządców dróg.

Autorzy kompleksowo omawiają kwestie zezwoleń na zajęcie pasa na cele niezwiązane z zarządzaniem i dotyczące prowadzenia ruchu drogowego. Opisują ogólne zasady wydawania decyzji administracyjnych przez zarządców oraz szczególne przypadki z tym związane. Poruszają problematykę zgody na przejazd pojazdów nienormatywnych, umieszczania linii telekomunikacyjnych oraz dróg wydzielonych w ramach podziału nieruchomości.

Książka będzie cennym wsparciem dla praktyków – pomoże rozwiać wątpliwości zarządców, wskazując możliwe rozwiązania prawne i sposoby postępowania. Z pewnością przyda się także inwestorom i właścicielom dróg graniczących z pasem drogowym, którzy chcą zgłębić wiedzę z tego zakresu.

Autorzy:
Magdalena Durzyńska - doktor nauk prawnych, sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, autorka publikacji z zakresu geodezji i kartografii oraz gospodarki nieruchomościami.

Dominik Kościuk - doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Etatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Białymstoku.

Robert Suwaj (red.) - doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Politechniki Warszawskiej oraz adwokat w kancelarii Suwaj Zachariasz Adwokaci sp. p. Ekspert z zakresu teorii prawa administracyjnego, autor wielu analiz, opinii, komentarzy i glos z zakresu praktycznych aspektów funkcjonowania administracji publicznej.

Igor Zachariasz - doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Adwokat, partner w kancelarii Suwaj Zachariasz Adwokaci sp. p. Ekspert, autor opinii i komentarzy z zakresu prawa procesu inwestycyjno-budowlanego.
Inne pozycje tego autora
Książka Prawo geodezyjne i kartograficzne. Komentarz 2013 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawo geodezyjne i kartograficzne. Komentarz 2013
Prawo geodezyjne i kartograficzne. Komentarz 2013 wydawnictwa Lexis Nexis pod redakcją Grażyny Szpor napisany przez teoretyków i praktyków: tych orzek...
Cena: 143,00zł
Książka Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Komentarz 2013 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Komentarz 2013
Stan prawny: 1.02.2013 r.Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Komentarz 2013 zawiera teksty ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowan...
Cena: 159,00zł
Książka Judycjalizacja postępowania administracyjnego w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Judycjalizacja postępowania administracyjnego
Wydanie 1 Autorzy: Robert Suwaj Seria: MONOGRAFIE Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska - OFICYNA , 2009 Oprawa: oprawa twarda , Format: A...
Cena: 69,00zł
Książka Kierunki reformy prawa planowania i zagospodarowania przestrzennego w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Kierunki reformy prawa planowania i zagospodarowania przestrzennego
Stan prawny: 1.09.2012 r.Książka stanowi próbę interdyscyplinarnego spojrzenia na problemy prawa planowania i zagospodarowania przestrzennego. Znajduj...
Cena: 89,00zł
... jest pusty