Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Rezerwy w bankach. Teoria i praktyka

Książka Rezerwy w bankach. Teoria i praktyka w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Cena: 39zł
Opis
Księgarnia poleca:

Rezerwy w bankach. Teoria i praktyka



Autor: Jacek Wójcik
rok: 2007, stron : 200
cena: 39 zł



Czym w teorii i praktyce jest polityka rachunkowości? Jakie zasady sprawozdawczości obowiązują w bankach? Jak wykorzystać rezerwy dla ograniczonego ryzyka? Jakie przyjmować rozwiązania w zakresie cząstkowej i całkowitej polityki rachunkowości w zakresie rezerw w bankach? Publikacja, pomocna w kształceniu menedżerów, została skierowana w szczególności do studentów bankowości i słuchaczy studiów podyplomowych, zgłębiających takie przedmioty, jak: Rachunkowość bankowa, polityka rachunkowości banków w zakresie tworzenia rezerw. Może stanowić również ciekawą propozycję dla banków, zarówno komercyjnych, jak i spółdzielczych.

Recenzja:

Na rynek wydawniczy trafia książka szczególna, zawarta jest w niej bowiem nowa, autorska propozycja metodyki rozpoznawania rodzaju stosowanej polityki tworzenia rezerw w bankach. Autor wykorzystuje w niej oznaczenia literowe znane na międyzanrodowym rynku finansowym, a stosowane dla ocen credit-ratingu i ilustruje ją przejrzystą prezentacją graficzną. W efekcie w prosty sposób można określić charakter stosowanej w banku polityki w zakresie rezerw. Zgodnie z zaproponowaną przez autora metodą rozróżniamy trzy podstawowe rodzaje polityki: zachowawczą, agresywną i zrównoważoną. Przy czym w zależności od tego, jaka polityka zostanie zastosowana wobec każdego rodzaju rezerwy, odpowiednio ukształtuje się polityka zostanie zastosowana wobec do każdego rodzaju rezerwy, odpowiednio ukształtuje się polityka całkowita banku w tym zakresie. Opracowanie tej metody jest głównym osiągnięciem Autora. Poparte zostało badaniami empirycznymi przeprowadzonymi na bankach Spółdzielczej Grupy Bankowej.

[...]Specyfika banków spółdzielczych w zakresie tworzenia rezerw nie jest na tyle odmienna od innych banków, by metoda ta nie mogła być stosowana również w bankach komercyjnych. Można więc mówić o cechach uniwersalnych tej metody.

Teoretyczne i praktyczne walory tej recenzowanej książki sprawiają, że może ona zainteresować zarówno menedżerów banków działajacych w Polsce, jak i studentów studiów ekonomicznych, w szczególności szkół bankowych.

Prof. dr hab. Sławomir Sojak, kierownik Katedry Rachunkowości, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Członek Rady Naukowej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
... jest pusty