Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Bankowe terminowe umowy walutowe

Książka Bankowe terminowe umowy walutowe w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Korpalski Mariusz


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Zagadnienia Prawne
Rok wydania:  

2020


Ilość stron:  332
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  
978-83-8187-425-0
Cena: 126zł
Opis
Bankowe terminowe umowy walutowe autorstwa Mariusza Korpalskiego to pierwsza publikacja dotycząca ryzyka walutowego ujętego od strony cywilnoprawnej. Stan prawny książki 1 stycznia 2020 r.

W książce omówiono przyczyny, zakres i metody ochrony klienta, który zawiera z bankiem terminową umowę walutową. W szczególności przedstawiono sytuację klientów banków w zakresie umów już zawartych w latach 2004–2010, ale również tych umów, które mogą być oferowane w przyszłości. Przybliżono również zagadnienia związane z obowiązkami banku w fazie zawierania bankowej umowy walutowej oraz wadliwością bankowej umowy walutowej wynikającą z naruszenia przez bank obowiązków towarzyszących jej zawarciu.

Autor skoncentrował się na wyjaśnieniu problemów prawnych pojawiających się przy ocenie proponowanych przez banki umów terminowych z elementem walutowym, w tym głównie:
-opcji walutowych,
-kredytów denominowanych oraz
-kredytów indeksowanych do waluty obcej.

Problematykę tę zaprezentowano w szerszej perspektywie, korzystając zarówno z dorobku wypracowanego w obcych porządkach prawnych, jak i prawa unijnego, a także w pewnym stopniu z nauk ekonomicznych. W pracy uwzględniono ponadto najnowsze piśmiennictwo i orzecznictwo dotyczące tej tematyki.
Inne pozycje tego autora
Książka Bankowe umowy przedsiębiorców w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Bankowe umowy przedsiębiorców
Książka opiera się na doświadczeniach w pracy autora z małymi i średnimi przedsiębiorcami. Omówiono w niej normy regulujące zawieranie, zmiany i ...
Cena: 59,00zł
... jest pusty