Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Minimalna stawka godzinowa dla umowy zlecenia

Książka Minimalna stawka godzinowa dla umowy zlecenia w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Poradniki Kadrowe
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  172
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-8107-363-9
Cena: 67zł
Opis

Książka o minimalnej stawce godzinowej dla umów zlecenia

W książce Minimalna stawka godzinowa dla umowy zlecenia według stanu prawnego na 1 stycznia 2017 r. w sposób przejrzysty omówiono tematykę rozliczania umów zlecenia z uwzględnieniem nowych przepisów o minimalnej stawce godzinowej. Zmiana ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę wskazuje, iż od 1 stycznia 2017 r., zawierając na konkretnych warunkach umowę zlecenia lub umowę o świadczenie usług, wielkość wynagrodzenia winna być ustalona w umowie w taki sposób, aby za każdą godzinę wykonania zlecenia lub świadczenia usług nie była ona niższa niż wysokość minimalnej stawki godzinowej.  Ponadto od 1 stycznia 2017 r. obowiązuje wymóg ewidencjonowania czasu pracy zleceniobiorców. Ustawodawca jednakże wyjątki stanowiące o tym, iż nie w każdym przypadku przyjmujący zlecenie lub osoba świadcząca usługi nabędzie prawo do minimalnego wynagrodzenia.

Książka zawiera nadto tekst ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz nowelizującej ją ustawy, która weszła w życie 1 stycznia 2017 r. oraz wzór umowy zlecenia oraz znajdziemy w niej wzór oświadczenia osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą przyjmowanego celem ustalenia obowiązku stosowania minimalnej stawki godzinowej.

W prezentowanej pozycji uwzględniono ponadto odpowiedzi na wielokrotnie pojawiąjące się pytania w zakresie interpretacji przedstawionych zagadnień.
... jest pusty