Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Systemy równoważnego czasu pracy w kodeksie pracy

Książka Systemy równoważnego czasu pracy w kodeksie pracy w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Różańska-Prawdzik Agnieszka


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Monografie
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  352
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-8107-586-2
Cena: 119zł
Opis

Czas pracy

Książka Systemy równoważnego czasu pracy w kodeksie pracy to kompleksowa analiza przepisów dotyczących systemów równoważnego czasu pracy zawartych w kodeksie pracy. Stan prawny książki to 1 czerwca 2017 r. Systemy równoważnego czasu pracy, w przeciwieństwie do większości systemów czasu pracy, umożliwiają planowanie pracy powyżej 8 godzin na dobę, ale przede wszystkim planowanie pracy na różną liczbę godzin w poszczególnych dobach. Właśnie ta cecha zasadniczo odróżnia te systemy od systemu podstawowego czasu pracy.

Publikacja Systemy równoważnego czasu pracy w kodeksie pracy przedstawia podstawowe pojęcia składające się na określenie: "system równoważnego czasu pracy". Na podstawie przyjętej w opracowaniu definicji równoważnego czasu pracy - z uwagi na podobieństwa do tego systemu - przeprowadzono analizę systemu skróconego tygodnia pracy oraz tzw. weekendowego czasu pracy.

Odniesiono się także m.in. do regulacji obowiązującej od 23.08.2013 r., dopuszczającej możliwość przedłużenia okresów rozliczeniowych do 12 miesięcy, która dotyczy także systemów równoważnego czasu pracy.

Zagadnienie pracy w czasie chronionym w systemach równoważnego czasu pracy omówiono m.in. w kontekście pracy w godzinach nadliczbowych oraz w okresach odpoczynku. Szczególnie istotne rozważania dotyczą pracy w godzinach nadliczbowych przekraczających normę dobową oraz przekraczających przedłużony dobowy wymiar czasu pracy, a także odmiennie uregulowanych okresów odpoczynku dobowego w systemach równoważnego czasu pracy określonych w art. 136 i 137 k.p.
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Jednolity Plik Kontrolny w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Jednolity Plik Kontrolny
Jednolity Plik Kontrolny Grzanka, Sidelnik Książka „Jednolity Plik Kontrolny” prezentuje praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania Jedn...
Cena: 109,00zł
Książka Odpowiedzialność biegłego rewidenta w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Odpowiedzialność biegłego rewidenta
W książce Odpowiedzialność biegłego rewidenta kompleksowo omówiono różne reżimy odpowiedzialności prawnej, którym mogą podlegać biegli rewidenci i fir...
Cena: 110,00zł
... jest pusty