Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

MERITUM Postępowanie cywilne

Książka MERITUM Postępowanie cywilne w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Marszałkowska-Krześ Elwira


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Meritum
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  2062
Oprawa:  miękka z tworzywa
ISBN:  
978-83-264-8986-0
Cena: 249zł
Opis

Postępowanie cywilne z serii Meritum Marszałkowska-Krześ 

Prezentowana pozycja Postępowanie cywilne  wydane w serii MERITUM to praktyczne oraz przejrzyste opracowanie dotyczące wszelkich rodzajów postępowania w sprawach cywilnych jak również w regulacjach międzynarodowych i unijnych tych spraw. Stan prawny publikacji 15 grudnia 2016 r.

Omówienie przedmiotowej problematyki poparte jest orzecznictwem Sądu Najwyższego oraz z uwzględnieniem poglądów doktryny. Mając na względzie praktyczne założenia wydawnicze serii MERITUM autorzy wskazując na istotne elementy prezentowanych zagadnień opierają się na interpretacjach poszczególnych instytucji, zmianach przepisów prawa oraz ponadto na linii orzeczniczej przy równoczesnej prezentacji użytecznych wzorów i rozwiązań oraz powołują się na bogatą w tym zakresie literaturę i judykaturę.

Część 1. wprowadza czytelników w podstawowe zasady i terminy oraz przedstawia instytucje prawa procesowego i jego wykładnię. 

Część 2. to szczegółowe omówienie wszczęcia, przebiegu oraz zakończenia postępowania rozpoznawczego w zwykłym postępowaniu i w ramach postępowań odrębnych. 

Część 3. dotyczy omówienia rodzajów postępowania nieprocesowego.

Część 4. odnosi się do przebiegu postępowania zabezpieczającego oraz skutków jego przeprowadzenia. 

Część 5. omawia postępowanie klauzulowe, postępowanie o wyjawienie majątku oraz postępowanie egzekucyjne (części ogólnej i poszczególnych sposobów prowadzenia egzekucji).

Część 6. zawiera analizę zagadnień odnoszących się do postępowania cywilnego w regulacjach prawa europejskiego i międzynarodowego. 

Część 7.  przybliżona przepisy z zakresu mediacji oraz postępowania arbitrażowego. 

Autorami są specjaliści prawa i postępowania cywilnego, którzy w większości łączą pracę naukową z wykonywaniem zawodów prawniczych. 

Ponadto w książce zamieszczono wzory pism i dokumentów z możliwością ich praktycznego wykorzystania oraz wskazaniem sposobu ich poprawnego wypełnienia.

Publikacja jest przeznaczona w szczególności dla studentów oraz aplikantów, jak również dla praktyków – radców prawnych, adwokatów, komorników czy notariuszy.

Internetowa Księgarnia Ekonomiczna i Prawnicza www.ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca książkę MERITUM Postępowanie cywilne autorstwa Elwiry Marszałkowska-Krześ (red. naukowy).
Inne pozycje tego autora
Książka Postępowanie sądowe w sprawach cywilnych z udziałem przedsiębiorców. System Prawa Handlowego. Tom 7. Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Postępowanie sądowe w sprawach cywilnych z udziałem przedsiębiorców. System Prawa Handlowego. Tom 7. Wydanie 2
Niniejszy tom wchodzi w skład Systemu Prawa Handlowego, wydawanego pod red. naukową Profesora Stanisława Włodyki. Seria System Prawa Handlowego prezen...
Cena: 249,00zł
Książka Postępowania sądowe w sprawach gospodarczych. Tom 7 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Postępowania sądowe w sprawach gospodarczych. Tom 7
Księgarnia poleca: Postępowania sądowe w sprawach gospodarczych. Tom 7 Autorzy: dr hab. Tadeusz Wiśniewski, dr Gerard Bieniek, dr hab. Elwir...
Cena: 199,00zł
Książka Code of civil procedure. Presentations. Kodeks postępowania cywilnego. Prezentacje w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Code of civil procedure. Presentations. Kodeks postępowania cywilnego. Prezentacje
Publikacja stanowi pierwszą w wersji anglojęzycznej graficzną prezentację poszczególnych instytucji postępowania cywilnego; instytucje procesowe ora...
Cena: 49,00zł
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Prawo spadkowe Poradnik w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawo spadkowe Poradnik
Praktyczne omówienie najważniejszych zagadnień związanych z prawem spadkowym.Publikacja przygotowana przez doświadczonego praktyka – radcę prawn...
Cena: 71,00zł
Książka MERITUM Prawo pracy 2018 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
MERITUM Prawo pracy 2018
Prawo pracy 2018MERITUM Prawo pracy 2018 to opracowanie z serii Meritum, w którym adresat znajdzie całościowe informacje na temat indywidualnego i zbi...
Cena: 219,00zł
... jest pusty