Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ograniczenia swobody umów w kształtowaniu stosunku ubezpieczenia na cudzy rachunek

Książka Ograniczenia swobody umów w kształtowaniu stosunku ubezpieczenia na cudzy rachunek w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Długosz Zbigniew


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Monografie
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  340
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-8107-188-8
Cena: 109zł
Opis

Swoboda umów w kształtowaniu stosunku ubezpieczenia Zbigniew Długosz 

Istotą publikacji „Ograniczenia swobody umów w kształtowaniu stosunku ubezpieczenia na cudzy rachunek” jest wskazanie dopuszczalnych możliwości ukształtowania stosunków prawnych pomiędzy ubezpieczającym, ubezpieczonym i ubezpieczycielem w ramach tego typu ubezpieczeń.

W prezentowanej książce opisana została konstrukcja umowy ubezpieczenia na cudzy rachunek, specyfika relacji występujących pomiędzy podmiotami tej umowy, jak również ograniczenia swobody umów w kształtowaniu tych relacji wyznaczane przez kryteria zgodności z właściwością stosunku, ustawą i zasadami współżycia społecznego.

Publikacja uwzględnia nowe przepisy ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, która weszła w życie 01 stycznia 2016 r., a w szczególności zagadnienie regulacji ubezpieczeń na cudzy rachunek, co ze względu na krótki czas obowiązywania ustawy, wciąż budzi wątpliwości interpretacyjne. Stan prawny książki na 1 stycznia 2017 r.

Autor w niniejszej monografii dokonuje krytycznej analizy zagadnień najbardziej istotnych dla przedmiotu opracowania.

Pozycja adresowana jest do osób zajmujących się rynkiem ubezpieczeń, w szczególności pracowników zakładów ubezpieczeń i pośredników ubezpieczeniowych, a także prawników i specjalizujących się sprawami z zakresu ubezpieczeń gospodarczych.

Internetowa Księgarnia Ekonomiczna i Prawnicza www.ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca publikację „Ograniczenia swobody umów w kształtowaniu stosunku ubezpieczenia na cudzy rachunek” autorstwa Zbigniewa Długosza.
... jest pusty