Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zagadnienia prawne i ekonomiczne dotyczące umów ubezpieczeń na życie

Książka Zagadnienia prawne i ekonomiczne dotyczące umów ubezpieczeń na życie w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Szczepańska Magdalena


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Poradniki LEX
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  224
Oprawa:  miękka
ISBN:  
978-83-8107-372-1
Cena: 109zł
Opis

Umowy ubezpieczeń na życie Zagadnienia prawne i ekonomiczne Magdalena Szczepańska 

W związku z dynamicznym rozwojem dziedziny ubezpieczeń na życie oraz związanym z tym skomplikowanym charakterem umów z tego zakresu (zarówno pod względem prawnym, jak i ekonomicznym) autorzy poddali je dogłębnej i szczegółowej analizie.

W niniejszej pozycji przybliżono problematykę ubezpieczeń na życie, w szczególności uwzględniając zagadnienia, które są aktualne ze względu na nowe przepisy prawa, wynikające np. z ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, oraz orzecznictwo sądowe.

W książce omówiono wybrane zagadnienia prawne dotyczące ubezpieczeń na życie, takie jak na przykład charakter prawny, nadzór nad ich funkcjonowaniem czy kwestie nieważności umowy.

Dokonano również charakterystyki ubezpieczeń inwestycyjnych i grupowych oraz przedstawiono aspekty ekonomiczno-aktuarialne (społeczne i ekonomiczne znaczenie ubezpieczeń oraz opłaty likwidacyjne od strony aktuarialnej).

Książka adresowana jest przede wszystkim do sędziów, doradców podatkowych, asystentów sędziów, adwokatów, radców prawnych oraz pracowników administracji rządowej i samorządowej. Zainteresuje również brokerów oraz menedżerów i agentów w firmach ubezpieczeniowych.

Internetowa Księgarnia Ekonomiczna i Prawnicza www.ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca pozycję „Zagadnienia prawne i ekonomiczne dotyczące umów ubezpieczeń na życie” pod red. Magdaleny Szczepańskiej.

Inne pozycje tego autora
Książka Ubezpieczenia na życie. Aspekty prawne w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ubezpieczenia na życie. Aspekty prawne
Wydanie 1 Autorzy: Magdalena Szczepańska Seria: MONOGRAFIE Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska - OFICYNA , Warszawa , 2008...
Cena: 69,00zł
... jest pusty