Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Leksykon opłat i kar pieniężnych związanych z korzystaniem ze środowiska 2010

Książka Leksykon opłat i kar pieniężnych związanych z korzystaniem ze środowiska 2010 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Mikosz Ryszard, Radecki Gabriel


Wydawnictwo:  

Unimex


Rok wydania:  

2010


Ilość stron:  540
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-61792-33-8
Cena: 74zł
Opis
Opracowanie w zwięzły sposób omawia świadczenia publiczno-prawne przewidziane w różnych aktach prawnych składających się na prawo ochrony środowiska, zarówno te dotyczące korzystania ze środowiska w sposób zgodny z prawem, tj. głównie tzw. opłaty środowiskowe, jak i te o charakterze sankcyjnym, m.in. kary administracyjne.

Korzystanie to w przeważającej mierze ma wymiar gospodarczy, wobec czego książka adresowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców i ma w zamierzeniu stanowić dla nich przydatne kompendium praktyczne. Zawiera ona bowiem podstawowe informacje na temat elementów konstrukcyjnych poszczególnych danin, pozwalając samodzielnie ustalić, czy określona działalność stanowi przedmiot daniny publicznoprawnej, a następnie, w jaki sposób wywiązać się ze związanych z tym obowiązków, szczególnie jak wyliczyć i wpłacić należność, jeśli jest to wymagane. Celowi temu służy także zamieszczony w drugiej części pracy wyciąg z aktów prawnych, zawierający m.in. aktualne stawki opłat.

Opracowanie ma jednak również istotne walory teoretyczne, nawiązując do ważniejszych poglądów doktrynalnych i – w szerszym zakresie – do orzecznictwa.
Inne pozycje tego autora
Książka Pisma stron w postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz, orzecznictwo, wzory w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Pisma stron w postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz, orzecznictwo, wzory
Księgarnia poleca: Pisma stron w postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz, orzecznictwo, wzory Autorzy: Ryszard Mikosz (...
Cena: 120,00zł
... jest pusty