Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Kryminalistyka

Książka Kryminalistyka w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Hołyst Brunon


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  12
Rok wydania:  

2010


Ilość stron:  1472
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  
978-83-7620-386-7
Cena: 187zł
Nakład wyczerpany
Opis
Kryminalistyka to nauka praktyczna. Nie oznacza jednak, że jest ona pozbawiona zagadnień teoretycznych. Przykłady stanowią pewne prawa ogólne bądź też hipotetyczne. Prawa ogólne to m.in. naukowo stwierdzone zjawisko indywidualności obrazu linii papilarnych człowieka, cech pisma ręcznego czy głosu, które pozwalają na przeprowadzenie badań identyfikacyjnych. Prawem hipotetycznym jest na przykład przekonanie, iż każde działanie pozo-stawia ślady.

Kryminalistyka nie jest nauką hermetyczną. Jej cele sprawiają, że pewne działy tej nauki powinny być szeroko udostępnione społeczeństwu, aby mogło ono skutecznie bronić się przed przestępstwami, sprawcom zaś po to, aby zniechęcać ich do podejmowania działalności przestępnej.

Dwunaste wydanie Kryminalistyki zostało zmienione i uaktualnione. Uwzględniono w nim wiele zagadnień wskazujących na nowe możliwości identyfikacji osób i rzeczy, a także problemy o charakterze międzynarodowym, które pojawiły się m.in. w związku z naszym członkostwem w Unii Europejskiej.

Nowoczesny podręcznik, jakim jest Kryminalistyka, analizuje nie tylko bieżące zmiany w zakresie metod śledztwa, lecz także inspiruje nowe koncepcje dotyczące represji i profilaktyki.

Uzupełnieniem treści wykładu są okienka problemowe, które ilustrują aktualne problemy kryminalistyki.

Brunon Hołyst - rektor Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, kierownik podyplomowego Europejskiego Studium Problematyki Przestępczości Uniwersytetu Łódzkiego, członek Komitetu Prognoz „Polska 2000 Plus” przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, członek Polskiego Towarzystwa Higieny Psychicznej, prezes Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego (2006). Autor około 900 prac, w tym 65 książek.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Terroryzm w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Terroryzm
Terroryzm autorstwa Brunona Hołysta to pierwsza tak obszerna monografia na temat tego zjawiska w literaturze polskiej, a także unikatowa w piśmien...
Cena: 259,00zł
... jest pusty