Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Znakowanie, prezentacja, reklama żywności Komentarz do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011

Książka Znakowanie, prezentacja, reklama żywności Komentarz do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Szymecka-Wesołowska Agnieszka


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Komentarze praktyczne
Rok wydania:  

2018


Ilość stron:  556
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  
978-83-8124-145-8
Cena: 165zł
Opis
Publikacja Znakowanie, prezentacja, reklama żywności Komentarz do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011
 jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto zajmuje się znakowaniem, prezentacją i reklamą środków spożywczych. Komentuje przepisy podstawowego w tym zakresie aktu prawnego: rozporządzenia nr 1169/2011, zawiera także wiele odniesień do innych – krajowych i unijnych – unormowań regulujących ten obszar. Stan prawny komentarza to 1 kwietnia 2018 r. Znalazły się w niej objaśnienia i interpretacje przepisów prawnych opatrzone praktycznymi przykładami, orzecznictwem sądów krajowych i europejskich, a zwłaszcza Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, wytycznymi inspekcji kontrolnych, jak również opiniami polskiej i zagranicznej doktryny.

Autorki zawodowo zajmują się doradztwem w zakresie prawa żywnościowego. Wspierają przedsiębiorców działających na rynku spożywczym, śledzą aktualne zmiany, interpretacje organów administracyjnych i praktyczne trudności przedsiębiorców dotyczące stosowania przepisów regulujących produkcję oraz dystrybucję żywności. Mają wieloletnie doświadczenie praktyczne w tym zakresie, poparte odpowiednim warsztatem naukowym.

Komentarz jest przeznaczony zarówno dla podmiotów prowadzących przedsiębiorstwa spożywcze (producentów, przetwórców, dystrybutorów, sprzedawców żywności), jak i dla organów państwowych zajmujących się kontrolą żywności i ochroną konsumentów. Książka powinna też być pomocna dla radców prawnych, adwokatów, sędziów, doradców biznesowych, agencji reklamowych, a nawet konsumentów zainteresowanych obowiązkami, jakie powinni realizować przedsiębiorcy odpowiedzialni za wprowadzanie żywności do obrotu.
... jest pusty