Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Prawo prywatne międzynarodowe Komentarz 2017

Książka Prawo prywatne międzynarodowe Komentarz 2017 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Poczobut Jerzy


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Komentarze LEX
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  1060
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-8107-003-4
Cena: 329zł
Opis

Komentarz 2017 do Prawa prywatnego międzynarodowego pod redakcją Jerzego Poczobuta

Pozycja obejmuje gruntowne omówienie ustawy regulującej właściwość prawa dla stosunków z obszaru prawa prywatnego związanych z więcej niż jednym państwem oraz podstawowe informacje na temat powołanych w przedmiotowej ustawie rozporządzeń Unii Europejskiej i wiążących Polskę umów międzynarodowych - Prawo prywatne międzynarodowe. Stan prawny: 31 stycznia 2017 r.

Publikacja zawiera wprowadzenie będące vademecum wiedzy koniecznej dla zrozumienia istoty rozstrzygania kolizji pomiędzy systemami prawa prywatnego różnych państw oraz przyjętych w ustawie regulacji kwestii ogólnych oraz szczegółowych.

W komentarzu uwzględniono zmiany ustawy (wprowadzone w latach 2014-2015) i rozporządzenie "spadkowe" Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 650/2012, stosowane do spadków otwartych od dnia 17 sierpnia 2015 r., jak również autorzy posiłkują się literaturą przedmiotu oraz orzecznictwem sądów polskich i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Autorzy opracowania to naukowcy zatrudnieni w uznanych ośrodkach akademickich, z przeważającym udziałem pracowników Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Wielu z nich osobiście uczestniczyło w pracach nad projektem niniejszej ustawy prawo prywatne międzynarodowe.

Pozycja adresowana jest do osób uczestniczących w obrocie z kontrahentami zagranicznymi, prawników oraz pracowników naukowo-dydaktycznych wydziałów prawa zajmujących się omawianą tematyką.

Księgarnia Ekonomiczna i Prawnicza www.ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca książkę „Prawo prywatne międzynarodowe. Komentarz 2017” pod red. Jerzego Poczobuta.
... jest pusty