Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Zasady prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów 2013

Książka Zasady prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów 2013 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Czernecki Jacek, Piskorz-Liskiewicz Ewa


Wydawnictwo:  

Forum Doradców Podatkowych


Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  320
Oprawa:  miękka
ISBN:  
978-83-63913-04-5
Cena: 69zł
Opis
-Obowiązkowa korekta kosztów od nieterminowo regulowanych zobowiązań.
-Nowe limity podatkowe na 2013 r
-Kasy rejestrujące na 2013 r-20 000 obrotu.
-Nowelizacja ustawy CIT i PIT -likwidacja zatorów płatniczych.
-Bez faktur VAT-nowe zasady dokumentowania transakcji.

Księga przychodów i rozchodów jest obecnie najbardziej popularnym urządzeniem księgowym stosowanym przez niewielkie podmioty gospodarcze. Z tej formy księgowości korzystają osoby fizyczne, spółki cywilne, spółki jawne i spółki partnerskie. Limit obrotów dla stosowania podatkowej księgi przychodów i rozchodów liczone według średniego kursu NBP na dzień 30 września roku poprzedzającego rok założenia księgi. Obrót za 2012 ,powyżej którego nie można prowadzić podatkowej księgi przychodów i rozchodów w 2013 r : wynosi 4 936 560.r. Rzetelnie i właściwie prowadzone księgi (w oparciu o obowiązujące przepisy) dają podatnikowi poczucie bezpieczeństwa oraz pozwalają na właściwe ustalenie podstawy opodatkowania. Również nowe preferencyjne możliwości inwestowania w małe firmy stwarzają korzystne warunki rozwoju dla tej grupy podatników.

Niniejsza publikacja informuje (z uwzględnieniem aktualnego stanu prawnego) jak księgować operacje występujące w każdej firmie – zarówno po stronie kosztów jak i przychodów, uwzględnia metodę memoriałową i kasową rozliczenia kosztów, pomaga prawidłowo ustalić wysokość zobowiązania podatkowego w działalności gospodarczej z tytułu: zatrudnienia pracowników oraz zawartych umów cywilnoprawnych (z uwzględnieniem przepisów o ubezpieczeniu społecznym i zatrudnieniu).
Inne pozycje tego autora
Książka Wzory umów w doradztwie podatkowym 2009 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Wzory umów w doradztwie podatkowym 2009
Jacek Czernecki, Dominik Szczygieł, Marek Szczotka Wydawnictwo: Wszechnica Podatkowa Cena: 240,00 zł Książka z płytą CD skierowana jest do...
Cena: 240,00zł
... jest pusty